SERDECZNIE POLECAMY I ZAPRASZAMY KSIĘŻY NA WRZEŚNIOWE REKOLEKCJE, KTÓRE W DNIACH 7-10 WRZEŚNIA 2020 R. POPROWADZI O. MACIEJ BISKUP OP – ZNANY I CENIONY KAZNODZIEJA DOMINIKAŃSKI.

Rekolekcje pod hasłem: Ty pójdź za Mną (J 21,22) oparte będą na obrazie drogi powołania, pokazanej na przykładzie wędrówki uczniów do Emaus, dialog Jezusa z Piotrem po zmartwychwstaniu oraz zapowiedziach Jezusa, że musi pójść do Jerozolimy, gdzie zostanie wydany, zabity i gdzie zmartwychwstanie.

TERMIN: Rozpoczęcie kolacją w poniedziałek 7 września o godz. 18.00, zakończenie obiadem 10 września.

MIEJSCE: Ośrodek Konferncyjno-Rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach

ZAPISY: 

  • za pomocą formularza: https://forms.gle/XLtTkshByUTGASAT6;
  • telefonicznie: 42 211 85 00 lub 601 222 472 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16;
  • mailowo: recepcja@uroczyskoporszewice.pl

PROWADZĄCY:

o. MACIEJ BISKUP OP

Dominikanin, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku. Po studiach doktoranckich z teologii dogmatyczno-fundamentalnej na UAM był m.in. magistrem braci nowicjuszy i studentów, redaktorem naczelnym oficyny „W drodze” oraz przeorem w Szczecinie. Obecnie pełni funkcję promotora świeckich dominikanów, mieszka w klasztorze w Łodzi i związany jest z Dominikańskim Ośrodkiem Kaznodziejskim. Zaangażowany jest również w dialog ekumeniczny i dialog z judaizmem. Publikował na łamach m.in. „W drodze”, „Więzi”, „Tygodnika Powszechnego”, „Listu” i „Biblii”. Autor książek (“Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą”, “Ocalić w sercu”).