W najbliższą sobotę 18 czerwca odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach ostatnia odsłona rekolekcji “Dla nas i całego świata”, którą poprowadzi Ulf Ekman – szwedzki teolog, misjonarz, do niedawna luterański pastor. Przed dwoma laty wraz z całą rodziną dołączył do Kościoła Katolickiego.

Zapraszając do udziału w ŚDM mówi: “Wierzę, że mamy Ojca Świętego, który rozumie współczesny świat w głębokim tego słowa znaczeniu i ma dla niego dużo współczucia. Papież Franciszek ma unikatowy sposób podnoszenia na duchu młodej generacji i motywuje ich do duchowego heroizmu w ich codziennym życiu. Ojciec Święty, wraz z tak wielu młodymi ludźmi i przy pomocy Ducha Świętego może zapalić w życiu wielu młodych trwały ogień, który będzie trwać, jeśli będzie pielęgnowany przez Kościół, przez całe pokolenie. To może doprowadzić do tego, że tysiące młodych ludzi oddadzą swoje życie Jezusowi w znacznie głębszy sposób, a w rezultacie oni staną się świadczącymi płomieniami w świecie.

Rekolekcje “Dla nas i całego świata” to cykl comiesięcznych spotkań będących duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Transmisji będzie można wysłuchać na stronie krakow2016.pl