Trzeci i ostatni dzień rekolekcji adwentowych dla Łodzi, które w tym roku nawiązują do Listu Apostolskiego Ojca Świętego Franciszka „Admirabile Signum” podzielony został na dwie części. W pierwszej można było wysłuchać konferencji metropolity łódzkiego, a w drugiej podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

W konferencji odwołując się do tekstu Papieża Franciszka arcybiskup Ryś powiedział między innymi: najważniejszym wezwaniem tego papieskiego listu jest to, że jak jeszcze nie zrobiliście ze swoimi dziećmi i wnukami szopki w domu, to koniecznie jutro to zróbcie! O to prosi papież! Cały ten list jest po to, by pokazać ile od tego zależy! To jest ten istotny poziom przekazu wiary. Poziom, który znajduje się w naszych domach, rodzinach.

To dotyczy każdego z nas, nawet jeśli nie masz swoich dzieci czy wnuków, ale jest wujkiem, ciotką, kimkolwiek. To jest poziom życia rodzinnego, domowego. Franciszek twierdzi, że ewangelizacja dokonana przez świętego Franciszka, była skuteczna właśnie dlatego, że weszła do domów, do przekazu rodzinnego. Ona odbywa się na poziomie prostych czynności, takich, które każdy z nas od dziecka pamięta. – zauważył łódzki pasterz.

_______________________

Źródło: archidiecezja.lodz.pl