Radom: noc konfesjonałów to potrzeba czasów

0
1769

Z nocy konfesjonałów korzystają głównie ludzie młodzi i pracujący. Taki obraz penitentów przedstawia ks. Andrzej Tuszyński, proboszcz parafii św. Wacława w Radomiu, który kolejny raz organizuje “Noc Konfesjonałów”, we wtorek, 26 marca w godzinach 20.00-23.00.

Noc konfesjonałów to – jak zaznaczył ksiądz Tuszyński – potrzeba czasów. – Pracujemy często nawet w niedziele, dlatego ciężko nam tak zorganizować czas, aby ze wszystkim zdążyć. Wiemy, że taka jest potrzeba. Wieczór sprzyja wyciszeniu, refleksji, to czas bycia sam na sam z Bogiem – dodał ks. Tuszyński. Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. – Służymy tym, którzy chcą oczyścić swoje serca. Do spowiedzi przystępuje trzykrotnie więcej osób, niż w dzień spowiedzi organizowany dla parafian – podkreślił ks. Tuszyński. Dodaje, że o “Nocy Konfesjonałów” ludzie dowiadują się z mediów i Internetu.

Parafia Świętego Wacława znajduje się przy Placu Stare Miasto 13. Księża zapraszają wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli pojednać się z Bogiem i w ten sposób przygotować się do Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy.

rm / Radom

________________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl