Rachunek sumienia w telefonie

0
2149

Rachunek sumienia na telefon z aplikacją Adroida to nowość, którą wprowadzają organizatorzy akcji Noc Konfesjonałów. Inicjatywa z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbędzie się po raz trzeci. Dziś młodzież w szczecińskim centrum handlowym rozdaje książeczki z rachunkiem sumienia i specjalnym QR-kodem, przekierowującym do aplikacji.

– Kiedy obserwuje się życie współczesnego człowieka, to właściwie trudno pokazać momenty, kiedy jest bez telefonu. Może w nocy – zauważa ks. Grzegorz Adamski, koordynator akcji „Noc konfesjonałów”. – Postanowiliśmy wykorzystać to bardzo dobre narzędzie, żeby przygotować się do spowiedzi. Tym bardziej, że dziś telefon jest wykorzystywany jako komputer osobisty. Stąd ten pomysł, żeby wykorzystać go również jako książeczkę do nabożeństwa.

– On jest już gotowy do ściągnięcia w dwóch formach, na swojego smartphona z systemem Android, ale będzie też rozdawany w dużych centrach handlowych w formie książeczek – dodaje ks. Adamski.

Szczegóły na stronie nockonfesjonalow.pl

pk / Szczecin

___________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl