Przystań Miłosierdzie – Reggaeland 2015

0
1580

​Już po raz trzeci w Płocku podczas festiwalu Reggaeland 2015 odbyła się Przystań Miłosierdzie. Rozpoczęliśmy we czwartek 9 lipca wieczorem adoracją Najświętszego Sakramentu i Mszą Świętą w Płockim Seminarium Duchownym, które otworzyło dla nas swoje podwoje J. Każdy dzień ewangelizacji rozpoczynaliśmy Adoracją Pana Jezusa, Eucharystią i warsztatami ewangelizacyjnymi. Punkty kulminacyjne zarówno dla uczestników Przystani jak i dla osób na plaży, którzy zjechali się by słuchać muzyki reggae, to godz. 1500 – koronka do Miłosierdzia Bożego oraz godz.1800 – wspólny różaniec. Czas pomiędzy modlitwą wypełniały spotkania, rozmowy, ewangelizacja i modlitwa wstawiennicza za uczestników Reggaelandu do godzin nocnych. Księża posługiwali sakramentem pokuty i pojednania.

​Trzeciego dnia, w sobotę, dzieliliśmy się w grupach swoimi doświadczeniami z ewangelizacji. Rozmowy z ludźmi uczestniczącymi na Reggaelandzie były interesujące i owocne, ale też były trudne spotkania, gdy ktoś opowiadał o problemach materialnych, o stracie swoich bliskich osób. Wiele osób same podchodziły do nas – ewangelizatorów i pytały: co my tu robimy? o Jezusa? na brystolu wypisywały swoje prośby i pytania do Jezusa, spowiadali się… Był to czas wzajemnego otwarcia na siebie, życzliwości, dzielenia, świadectwa. Przystań Miłosierdzia zakończyła się wspólną Eucharystią w niedzielę, 12 lipca o godz.1200 w Płockiej Farze (parafia św. Bartłomieja).

​Na Przystani Miłosierdzie nie zabrakło także atrakcji dla ewangelizatorów takich jak: rejs statkiem na którym odbyła się rozmowa a później powtórna dyskusja na amfiteatrze z wokalistą zespołu Maleo Reggae Rockers Panem Dariuszem Maleo Malejonkiem. Uczestnikami Przystani Miłosierdzie byli gimnazjaliści, licealiści, osoby studiujące, pracujące, klerycy i diakoni z WSD, księża a także siostry zakonne. Niektóre osoby przyjechały do nas z Nowego Sącza, Torunia, z Mysłowic, również i z Poznania. Byliśmy razem, odkrywaliśmy, jak bardzo potrzebujemy Jezusa i wspólnoty w głoszeniu Ewangelii: dla siebie i naszych sióstr i braci na plaży. Oni doświadczali Jego obecności, jak mówili – bo widzieli radosny Kościół, który wychodzi, przyciąga i daje nadzieję.