Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji objął swoim patronatem największe filmowe dzieło ewangelizacyjne w Polsce pt. „Wiara i Film”, realizowane przez Fundację SOS dla życia oraz dystrybutora filmów religijnych FT FILMS.

„Wiara i Film” to książeczka, w której znajdują się ciekawe artykuły umacniające wiarę oraz ewangelizacyjny film na DVD dołączony do każdego wydanego tomu. W tomie pierwszym znalazł się „Największy z cudów” – porywający, pełnometrażowy film animowany dający nowe spojrzenie na cud, jakim jest Msza Święta Kościoła katolickiego. Dzieło zostało wyreżyserowane na podstawie objawień świętych, m. in. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Celem jest ewangelizacja poprzez dotarcie z filmem religijnym do szerokiego grona widzów oraz konkretna pomoc, dlatego też cena jednej książeczki z dołączonym filmem to zaledwie 5 zł.

Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone są na: 61444e21ac424a7948d2210b37763e93

  • pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie
  • organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce
  • wsparcie parafii i księży znajdujących się w trudnej sytuacji.

Dzieło „Wiara i Film” dostępny także jako pakiet 100 książeczek w formacie A5 (148 x 210 mm) w miękkiej oprawie z dołączonym filmem DVD „Największy z cudów” w opakowaniu kopertowym dołączonym do książeczek oraz obrazkiem z wizerunkiem i modlitwą do św. Charbela. Pakiet zawiera wygodny i praktyczny ekspozytor ułatwiający rozpowszechnienie Dzieła wśród wiernych.

Fundacja SOS dla życia powstała w 2012 roku. Jej priorytetem jest obrona życia każdej   osoby   od   poczęcia   do   naturalnej   śmierci.   W   ciągu   roku  Fundacja   SOS   dla   życia przygotowała i zrealizowała pięć transportów o wartości  1  mln 240  tys. 410  zł  z pomocą dla prześladowanych chrześcijan z Syrii i Iraku.

Z kolei firma FT FILMS wprowadziła do dystrybucji kinowej takie dzieła jak: „Cristiada”, „Największy z cudów” czy „Miłość z netu”.

Pojedynczy film można kupić TUTAJ!

Pakiet 100 filmów można kupić TUTAJ!