Poznań: 18 młodych ludzi wyjedzie na misje

0
857

18 młodych misjonarzy z archidiecezji poznańskiej rozesłał 28 czerwca abp Stanisław Gądecki. Świeccy wolontariusze wezmą udział w projektach misyjnych realizowanych w różnych krajach świata.

Uroczystość, podczas której abp Stanisław Gądecki udzielił błogosławieństwa uczestnikom projektów misyjnych i poświęcił dla nich krzyże misyjne, odbyła się podczas nieszporów sprawowanych w katedrze poznańskiej w wigilię uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

„Przyjmijcie ten znak miłości Chrystusa i naszej wiary. Głoście Chrystusa ukrzyżowanego, który jest Bożą mocą i mądrością” – mówił do młodych misjonarzy metropolita poznański wręczając im krzyże misyjne.

„Prosimy Cię Boże, wejrzyj na te swoje sługi i służebnice, których posyłamy w różne części świata na doświadczenie misyjne, jako zwiastunów zbawienia i pokoju” – modlił się abp Gądecki, wzywając Ducha Świętego, by wypełnił „serca tych młodych misjonarzy, aby z zapałem dawali świadectwo swej wiary w Chrystusa zmartwychwstałego”.

Najliczniejszą grupą wyruszających na wolontariat misyjny byli członkowie Akademickiego Koła Misjologicznego działającego przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 9 zaangażowanych w nim osób wyjeżdża bowiem, wraz z kapłanem, na miesiąc do Jerozolimy do Domu Pokoju na Górze Oliwnej prowadzonego przez siostry elżbietanki, a dwie osoby na miesięczny i trzymiesięczny wolontariat na Wyspy Zielonego Przylądka.

Z poznańskiego oddziału Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego 4 osoby udadzą się na rok do Peru, Boliwii, a 1 osoba na 2 miesiące do Zambii. Natomiast 2 kleryków z Kleryckiego Koła Misyjnego działającego przy Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu spędzi miesiąc w Kazachstanie.

bt / Poznań

______________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl