Do 30 listopada 2015 r. zapisy ekip ewangelizacyjnych do ICE na ŚDM w Krakowie

0
2300
ICE 2016

Ruszyły zapisy dla ekip ewangelizacyjnych z całego świata, które będą współpracować podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w ramach Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji, które powstaje z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

Szczegółowe informacje znajdują się na witrynie www.ICE2016.pl

Prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, tańce, teatr i pantomima, cykle świadectw, czy pisanie ikon – będą prezentować wspólnoty ewangelizacyjne, które zamieszkają razem w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Ja też tam zamieszkam, jestem z pokolenia, które jeszcze umie rozbić namiot – zadeklarował bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji powstanie w porozumieniu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie oraz Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Ma być przestrzenią wspólnot i dzieł z całego świata, które chcą razem ewangelizować podczas krakowskiego ŚDM. Powstanie jako miasteczko namiotowe z pięcioma scenami oraz pawilonami i innymi miejscami, w których poszczególne wspólnoty będą prezentować swoje inicjatywy ewangelizacyjne. Każda ze wspólnot w ramach ustalonego grafiku będzie też wychodzić na ewangelizację Krakowa.

Członek Zespołu KEP ks. Artur Godnarski apelował do osób odpowiedzialnych za nową ewangelizację w diecezjach, by gromadziły najważniejsze i najciekawsze inicjatywy i zgłaszały je Zespołowi KEP. Pomysły już są zgłaszane, nie tylko przez grupy z Polski, ale także m.in. z Francji, Chin czy Singapuru.

„Światowe Dni Młodzieży to napływ ludzi z całego świata. Chcemy, aby ci ludzie mieli możliwość usłyszenia Dobrej Nowiny. Sam Kraków też potrzebuje głoszenia Pana Jezusa, bo w tych dniach stanie się stolicą młodzieży” – powiedział ks. Godnarski.

„Ktoś ma prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, tańce, prezentuje teatr i pantomimę, ktoś inny organizuje cykle świadectw, czy ma umiejętność malowania obrazów na szkle lub pisania ikon i potrafi tym zainteresować, dołączając przy tym przesłanie ewangeliczne – to wszystko jest możliwe – informował ks. Godnarski. Zaznaczył przy tym, że mile widziane są przede wszystkim wspólnoty samodzielne, mające doświadczenie w ewangelizowaniu i aktywnie realizujące to dzieło na co dzień na swoim terenie.

Centralnym miejscem miasteczka będzie namiot mogący pomieścić kilka tysięcy osób. Będą w nim celebrowane Msze św. i nabożeństwa, wspólne modlitwy, prezentacje świadectw i doświadczeń ewangelizacyjnych. Będzie to też miejsce rozesłania na ewangelizowanie mieszkańców miasta.

Bp Grzegorz Ryś zadeklarował już, że będzie stale do dyspozycji wszystkich wspólnot, które w Centrum Ewangelizacyjnym rozstawią swoje namioty. – Żeby było jasne: ja na tym polu będę mieszkał. Mam swoją jedynkę, należę do pokolenia, które jeszcze umie rozbić namiot – poinformował.

Centrum będzie działać przez dwa tygodnie, czyli w tygodniu poprzedzającym samo wydarzenie oraz w czasie ŚDM. – Jeśli zatem ktoś się spodziewa, że na tydzień przed Dniami Młodzieży w Krakowie nic się nie będzie działo, to jest to oczekiwanie błędne – podkreślali członkowie Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Zgłoszenia wspólnot, które chcą współtworzyć Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w ramach ŚDM w 2016 r. przyjmowane są do 30 listopada 2015 r. W formularzu www.ICE2016.pl należy zgłosić m.in. inicjatywy planowane przez daną wspólnotę. Potwierdzenie przyjęcia grup zostanie ogłoszone 30 stycznia 2015 r.

lk / Warszawa

 

___________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl