Ponad stu ewangelizatarów nad Jeziorem Białym

0
1879
Ewangelizacja nad jeziorem Białym

Ponad stu ewangelizatorów z diecezji siedleckiej, sandomierskiej, łowickiej, toruńskiej, archidiecezji warszawskiej i lubelskiej przybyło do Okuninki k/Włodawy w diecezji siedleckiej, by uczestniczyć w ewangelizacji nad Jeziorem Białym w dniach 17-20 lipca.

Pierwszy dzień ewangelizacji miał charakter modlitewno-formacyjny. W kaplicy w Okunince odbyły się warsztaty ewangelizacyjne, które prowadzili ks. Tomasz Bieliński ze wspólnotą „Jednego Ducha” oraz ks. Mateusz Czubak – diecezjalny koordynator ds. nowej ewangelizacji diecezji siedleckiej. Podczas warsztatów można było usłyszeć wiele praktycznych wskazówek, jak dzielić się swoim doświadczeniem wiary z innymi, na jakich treściach należy się skupić i jak przez nie przeprowadzić osobę ewangelizowaną, a także poznać rolę świadectwa w ewangelizacji i sposób budowania go tak, by było zrozumiałe dla słuchaczy. W programie warsztatów centralne miejsce zajmowała Eucharystia. Był też czas na medytację słowa Bożego, modlitwę i spowiedź.

Pierwszy dzień ewangelizacji zakończył koncert zespołu „NGE Dobry Skład”, którego duchowym opiekunem jest ks. Sławomir Arseniuk. W piątek 18 lipca ewangelizatorzy wyruszą na bezpośrednią ewangelizację wśród wypoczywających nad jeziorem Białym urlopowiczów. Ich wyjście poprzedzi Msza św. z obrzędem posłania, którego dokona gospodarz miejsca ks. kan. Stanisław Dadas – dziekan dekanatu włodawskiego.

Ks. Mateusz Czubak, Edyta Łukaszewska / Włodawa

 

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl