W minionym tygodniu w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Bagnie w ramach Festiwalu Wiary i Życia odbyły się Misje Ewangelizacyjne prowadzone przez Wspólnotę św. Tymoteusza.

Wydarzenie to, po adwentowych rekolekcjach ewangelizacyjnych, a także kilku edycjach Kursu Alpha, było kolejnym etapem procesu ewangelizacji parafii prowadzonej przez księży salwatorianów.

Na tydzień w samym centrum wioski stanął namiot misyjny, w którym każdego dnia gromadziło się od 700 do 1000 osób. W ten sposób duszpasterze chcieli zachęcić do udziału w misjach osoby, którym na co dzień trudniej znaleźć drogę do kościoła parafialnego.

Każdego dnia młodzi misjonarze ze Wspólnoty św. Tymoteusza przechodzili przez poszczególne wioski z Najświętszym Sakramentem, błogosławiąc domy mieszkańców i zapraszając ich na wieczorne spotkanie do namiotu. Duszpasterze twierdzą, że zaproszenie to okazało się skuteczne, gdyż w codziennych spotkaniach uczestniczyło ponad dwukrotnie więcej parafian niż każdej niedzieli podczas wszystkich Mszy Świętych.

Głoszony Kerygmat – Dobra Nowina o Bożym zbawieniu, rezonował w sercach słuchaczy, a ich odpowiedzią było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, wybór Jezusa jako Pana i Zbawiciela, sakrament Pokuty i Pojednania, a w niedzielę kończącą Misje Święte przejście przez Bramę Miłosierdzia, którą specjalnie na tę okazję ustanowił w namiocie misyjnym arcybiskup wrocławski.

Festiwal wiary i życia, w ramach którego odbywały się Misje Parafialne, był dla wielu parafian spotkaniem z Bogiem i pełnym entuzjazmu Kościołem, które przez odnowienie wiary poprowadziło ich do nowego życia z Chrystusem.

Zobacz zdjęcia i świadectwa z tego wydarzenia na FACEBOOKU.