Papież: w Eucharystii znajdujemy energie potrzebne do życia

0
420

Na zakończenie audiencji Papież przypomniał, że w tym roku publiczne oddawanie czci Eucharystii jest mocno ograniczone, ale zawsze możliwe jest „życie eucharystyczne”. Franciszek podkreślił, że konsekrowana hostia uobecnia Chrystusa: jesteśmy wezwani, aby szukać Go przed tabernakulum w kościele, ale także w tabernakulum, którym są: cierpiący, osoby osamotnione, ubogie i marginalizowane.

Ojciec Święty przypomniał, że to w Eucharystii znajdujemy energie potrzebne do mężnego przeżywania trudnych chwil życiowych. Zwracając się do Polaków Franciszek zachęcił ich do powierzania się Sercu Jezusowemu.

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Wiem, że miesiąc czerwiec jest Wam szczególnie drogi, gdyż jest poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Boskiemu Sercu, napełnionemu pokojem i miłością możemy powierzyć wszystkie niepokoje naszych serc, oraz naszą niedoskonałą miłość – zaznaczył Papież. – Z przebitego serca Zbawiciela wypływa dla całej ludzkości, źródło wszelkiej pociechy i ocean Bożego Miłosierdzia. Niech Jezus, cichy i pokornego serca, uczyni nasze serca według serca Swego! Z serca Wam błogosławię.“

___________________

Źródło: vaticannews.va