Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach dla zespołów pastoralnych/zespołów liderów złożonych z proboszczów lub duszpasterzy wspólnot oraz liderów świeckich pt. „Kościół Świadomy Celu”.

Zajęcia prowadzone przez o. Krzysztofa Czerwionkę – członka Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i p. Mateusza Gromka (Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea) odbędą się w terminach 8-9 października 2021 i 19-20 listopada 2021 w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach. Wydarzenie objęte zostało patronatem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Aktywne warsztaty przedstawiające w praktyczny sposób wypróbowany na całym świecie skuteczny model budowania wspólnot i parafii ewangelizacyjnych stanowią praktyczny przewodnik ukazujący, jak rozwijać dynamiczne wspólnoty i parafie zdolne do realnego wzrostu duchowego każdego członka i skutecznej ewangelizacji.

Organizatorem warsztatów jest Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY

 

Zachęcamy także do lektury książki Ricka Warrena Kościół Świadomy Celu, która stanowi podręcznik do warsztatu i jest jednym z najlepszych na świecie praktycznych podręczników opisujących strategię budowania dojrzałych i owocnych wspólnot ewangelizacyjnych, a nawet pastoralny program przekształcenia parafii na zdecydowanie ewangelizacyjną i misyjną. Nie bez przyczyny sprzedała się ona na świecie w nakładzie przekraczającym 1,5 mln egzemplarzy i została przetłumaczona na ponad 30 języków, znajdując się na liście 100 książek chrześcijańskich, które zmieniły XX wiek.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Przystanek Jezus.

ZOBACZ KSIĄŻKĘ