Ogólnopolskie Kongresy Nowej Ewangelizacji

 

Kongresy organizowane przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji mają na celu podjęcie teologicznej i pastoralnej refleksji nad wyzwaniami związanymi z ewangelizacją określonych środowisk.

I Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbył się w 2012 r. podczas Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą. Gośćmi Kongresu byli m.im. abp Rino Fisichella – Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji oraz abp Wojciech Polak – Prymas Polski.

II Kongres odbył się w 2013 r. w Warszawie pod hasłem: “Obudzić olbrzyma – Nowa Ewangelizacja w parafii” i dotyczył wyzwań i sposobów prowadzenia duszpasterstwa parafialnego ze szczególnym akcentem na osoby, które utraciły żywą relację z Jezusem i nie korzystają z życia sakramentalnego i grup wzrostu w parafiach.

III Kongres odbył się w roku 2015 w Skrzatuszu (diec. koszalińsko-kołobrzeska) pod hasłem: “Skarb w roli” i dotyczył ewangelizacji środowisk wiejskich.

Na 23-26 listopada 2017 r. zaplanowany jest IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji w Częstochowie pod hasłem: „Matura” czy inicjacja chrześcijańska? Bierzmowanie w kontekście nawrócenia pastoralnego. Między mistagogią a misją.