W piątek 29 listopada w Porszewicach koło Łodzi zakończył się I moduł Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów (edycja IV). Wzięło w nim udział 103 uczestników z Polski, Anglii, Irlandii, Danii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Uczestnicy przez 5 dni brali udział w wykładach i zajęciach warsztatowych prowadzonych przez zaproszonych gości – ewangelizatorów-praktyków, takich jak Donald Turbitt (USA) – założyciel ruchu Mężczyźni św. Józefa, Jose H. Prado Flores – twórca międzynarodowego programu SESA, abp Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, o. Krzysztof Czerwionka – członek Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i pasterz wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, oraz ks. Artur Godnarski – sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji i pasterz Wspólnoty św. Tymoteusza.

Na zakończenie I modułu uczestnicy wzięli udział w ewangelizacji bezpośredniej w szpitalu, domu samotnej matki, ośrodku poprawczym, zakładzie karnym, domu pomocy społecznej, schronisku dla bezdomnych i na ulicach Łodzi.

Kolejny – II moduł OSE odbędzie się w maju 2020 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.