Nowy Targ: 500 osób uczestniczyło w akcji ewangelizacyjnej „Wspólny Mianownik”

0
1205
Wspólny Mianownik

Raperzy chrześcijańscy: Tau, Bęsiu i ks. Kuba Bartczak spotkali się z góralską młodzieżą w Nowym Targu w czasie akcji ewangelizacyjnej „Wspólny Mianownik”. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty gospel i rozgrywki streetball.

Jak mówi wikary z nowotarskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, głównym celem projektu było promowanie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. – Zależy nam również na budowaniu więzi między młodymi ludźmi, czemu ma służyć wspólne i aktywne spędzanie wolnego czasu – podkreśla ks. Mirosław Niewiedział.

W czasie całodziennych koncertów na plenerowej scenie ustawionej obok kościoła w Nowym Targu artyści nie tylko grali i śpiewali, ale przede wszystkim dzielili się z liczną publicznością swoimi świadectwami o własnej religijności. – Każdy z nas spotkał się z Bogiem w inny sposób i gdzie indziej, ale razem stworzyliśmy dla niego akcję „Wspólny Mianownik” – raperował ze sceny jeden z występujących artystów.

Spotkanie ewangelizacyjne wpisało się w rozpoczęcie nowego roku formacyjnego różnych grup duszpasterskich w największej parafii na Podhalu. – Spotkanie odbywało się też pod hasłem „Na dobry początek”. Chcemy zachęcić wszystkich do skorzystania z naszej bogatej oferty duszpasterskiej – podkreśla ks. proboszcz Stanisław Strojek.

Akcji ewangelizacyjnej „Wspólny Mianownik” towarzyszyły rozgrywki streetballu, rozgrywane na placu sportowym przy jednej z nowotarskich szkół i warsztaty gospel. Ich uczestniczy uświetnili liturgię w kościele.

Akcję „Wspólny Mianownik” w Nowym Targu zorganizowała parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z tamtejszym magistratem, który użyczył sceny plenerowej. Artyści za swój występ nie pobrali honorarium.

jg / Nowy Targ

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl