Na ostatnim posiedzeniu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, które odbyło się 29-30 maja 2016r. w Krakowie został uzupełniony skład Zespołu.

Przewodniczący – bp Grzegorz Ryś podziękował ks. Marianowi Królikowskiemu (Kielce), Teresie i Wojciechowi Kaczmarek (Lublin) oraz s. Maksymilli Pliszce (Dębica) za współpracę z Zespołem w latach 2011-2016 oraz ich wkład w dzieło Nowej Ewangelizacji w Polsce. Jednocześnie zostały przedstawione kandydatury nowych członków:

  • Antoni TOMPOLSKI (Bolechowice k./Krakowa) – ur. 1964r. Mąż i ojciec czwórki dzieci. Absolwent Wydziału Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1979 roku zaangażowany w Ruch Światło – Życie. Od 1983 roku związany z ruchem międzywyznaniowym Campus Crusade for Christ (w Polsce – Ruch Nowego Życia znany później pod nazwą: Ruch Chrześcijański Mt28). Od 1990 zajmuje się ewangelizacją ”na pełen etat”. Prowadził wyjazdy misyjne na Ukrainie, w Rosji, w Republikach Kaukaskich i w Ugandzie. Razem z żoną Agnieszką prowadzi kursy przedmałżeńskie i rekolekcje dla małżonków i rodziców. W 2006 roku założył i do tej pory prowadzi wspólnotę Góra Oliwna, która powstała w łonie Duszpasterstwa Akademickiego „Na Miasteczku” u Księży Misjonarzy w Krakowie, jako rezultat Kursów Alpha. W ciągu ostatnich 10 lat Kursy Alpha rozeszły się z tego ośrodka do 65 miejsc na południu Polski. Członek Sekretariatu Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Od czerwca 2014 odpowiedzialny za Festiwal Młodych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Od marca 2015 Dyrektor Krajowego Biura Alpha Polska.
  • Alojzij OBERSTAR (Warszawa) – prezbiter Archidiecezji Lubijana (Słowenia). Rektor Seminarium misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie. Katechista Drogi Neokatechumenalnej.
  • Piotr SOWA (Gubin) – ur. 1985 r. Mąż i ojciec trójki dzieci. Od 2008 członek Katolickiego Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza. Od 2003 roku zaangażowany w Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną Przystanek Jezus oraz formację w Szkole Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza w Gubinie. Ukończył studia magisterskie z teologii (Specjalność katechetyczno-pastoralna) na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (2004-2011). W latach 2004-2009 posługiwał w Ruchu Światło-Życie. W latach 2011- 2014 uczył katechezy w szkołach ponadgimnazjalnych. Obecnie jest dyrektorem Wydawnictwa i Księgarni Przystanek Jezus oraz redaktorem Serii „Nowej Ewangelizacji”. Prezes Zarządu Fundacji Cogito Ergo Credo realizującej projekt Kampusu Nowej Ewangelizacji w Gubinie oraz Międzynarodowej Platformy Cyfrowej dla Nowej Ewangelizacji. Dyrektor biura Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji ICE2016 w ramach ŚDM w Krakowie.
  • Radosława PODGÓRSKA FSK (Laski) – ur. 1963r. Przełożona generalna Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża od 2013r. Od 2014r. Członek Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

Kandydatury nowych członków zostały zatwierdzone podczas 373. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.