Niezwykłe rekolekcje w Boska.tv

0
1651

W telewizji internetowej Boska.tv można wysłuchać serii niezwykłych rekolekcji wielkopostnych. Obejmuje ona siedem epizodów skonstruowanych w formie relacji świadków wydarzeń opisanych w Ewangelii, tak jakby działy się one dziś. Dlatego opowiadane są językiem współczesnym, bez patosu.

„Chodziło o to, by widzowie mogli niejako wczuć się w perspektywę towarzyszy i obserwatorów Jezusa, w ich przeżycia związane z tamtym Spotkaniem i z tamtymi Wydarzeniami” – powiedziała KAI Anna Wasiewicz z Boskiej.tv.

Pomysł zasadza się na refleksji, że ludzie współcześni, dwa tysiące lat starsi od świadków Jezusa, są tak osłuchani z Jego historią, że w ich świadomości Ewangelia stała się swoistą legendą. „Chcemy się przebić do widzów z prostym przekazem: Słowo jest Prawdziwe, a tamte wydarzenia miały gigantyczny wpływ nie tylko na ówczesnych ludzi, ale oddziałują również na nas” – tłumaczy red. Wasiewicz.

Telewizję internetową Boska.tv utworzyli byli dziennikarze kanału Religia.tv, który zawiesił produkcję nowych programów i emituje powtórki.

gp / Warszawa

_________________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl