Nietypowe rekolekcje autostopowe – zaproszenie

1
1113
Wakacje za pasem. Warto przy planowaniu wolnego czasu wziąć pod uwagę propozycję studentów związanych z duszpasterstwem księży jezuitów w Łodzi, którzy w dniach 13-22 lipca startują z nową inicjatywą – Rekolekcje autostopowe “Piękne stopy”.

Organizatorzy odkryli, że już na kartach Dziejów Apostolskich pojawia się autostopowicz prowadzony przez Ducha Świętego – św. Filip. Słowa “Podejdź i przyłącz się do tego wozu – powiedział Duch (Dz 8,29)” to zachęta również dla nas, by wyruszyć w autostopową przygodę z Duchem Świętym! Rekolekcje autostopowe to propozycja dla tych, którzy w nietypowy sposób chcą pogłębić swoją relację z Bogiem oraz przeżyć pielgrzymkę w duchu ewangelicznego ubóstwa. Będą podzielone na 3 części:

– 3 dni skupienia w Łodzi, przygotowujące do owocnego przeżycia czasu w drodze
– tydzień autostopowania w parach
– spotkanie podsumowujące w Łodzi

Czas spędzony w drodze ma stanowić okazję do doświadczenia Bożej miłości i opieki nad nami, poprzez ufne powierzenie Mu swojej drogi, spotkania z Bogiem w drugim człowieku, dzielenia się swoją wiarą z napotkanymi ludźmi oraz otwarcia się na prowadzenie przez Ducha Świętego – mówi Ewa Pieczyńska, współorganizatorka rekolekcji. Pomysł zrodził się rok temu, kiedy na czuwaniu w Wigilię Zesłania Ducha Św. spotkałam się z moimi przyjaciółmi  – też autostopowiczami. Na pomysł rekolekcji wpadliśmy, kiedy dzieląc się swoimi doświadczeniami, stwierdziliśmy, że jeżdżąc autostopem można niesamowicie doświadczyć działania Bożej Opatrzności, tego jak Pan Bóg się o nas bardzo troszczy. Każda napotkana osoba jest jakby celowo postawiona na naszej drodze, a tematy rozmów z kierowcami jakoś tak same często schodzą na tematy wiary. Czemu więc nie zachęcić innych do odkrycia tego duchowego aspektu podróżowania autostopem? Czemu nie spotkać się wspólnie na modlitwie i wyruszyć w drogę większą grupą, otwierając się na prowadzenie przez Ducha Świętego? Pomysł może szalony, ale od samego początku bardzo mocno doświadczamy jak Pan Bóg troszczy się o organizację tych rekolekcji  – jestem  bardzo ciekawa, co przygotował dla nas na czas spędzony w drodze.

Rekolekcje przygotowywane są we współpracy jezuicko-dominikańskiej. Patronem rekolekcji są oo. Jezuici z parafii Najświętszego Imienia Jezus z Łodzi, a poprowadzi je o. Krzysztof Pałys OP (doświadczony autostopowicz, autor książki “Ludzie 8 dnia. Autostopem do Matki Teresy”). Do udziału zaproszone są osoby pełnoletnie, mające doświadczenie autostopowe lub takie, które nigdy tego jeszcze nie próbowały, osoby świeckie i konsekrowane.

Zapisy trwają do 30 czerwca. Więcej informacji, jak również formularz zgłoszeniowy można znaleźć na Facebooku.

_________________

BZdsNE / MW

1 KOMENTARZ

Comments are closed.