Niedziela Ewangelizacyjna „Rio w Żywcu”

0
1537

Msza św., modlitwa uwielbienia oraz o uzdrowienie, prezentacje, koncert dziękczynny TGD, a także „rozmowy niekontrolowane w namiotach” – to niektóre tylko z zaplanowanych wydarzeń w ramach akcji ewangelizacyjnej „Rio w Żywcu”. I Niedziela Ewangelizacyjna w Żywcu, która odbędzie się 9 czerwca, to pomysł konkatedralnej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz lokalnego Miejskiego Centrum Kultury.

„Rio w Żywcu” rozpocznie się od Mszy św. w konkatedrze. Po liturgii uczestnicy akcji ewangelizacyjnej przeniosą się do Amfiteatru pod Grojcem. Tu wszystko zainauguruje Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie pod hasłem „Wiosna w Kościele” zaprezentowany zostanie program i idea tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. O wakacyjnej akcji „Ewangelizacja w Beskidach” opowiadać będą franciszkanie i wspólnoty z Rychwałdu, zaś szczegóły planowanej wyprawy rowerowej z Żywca do Rzymu, która wyruszy za 2 miesiące, przybliżą inicjatorzy akcji „Rozkręć Wiarę. Na wierze się nie przejedziesz”.

Wieczorem odbędzie się modlitwa uwielbienia oraz modlitwa o uzdrowienie, po nich zaś koncert dziękczynny zespołu chrześcijańskiego Trzecia Godzina Dnia.

Podczas I Niedzieli Ewangelizacyjnej będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej oraz spowiedzi. Pod specjalnymi namiotami będzie można porozmawiać z przedstawicielami Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Patronat nad imprezą objęli ordynariusz bielsko-żywiecki bp Tadeusz Rakoczy, proboszcz konkatedralnej parafii w Żywcu, ks. infułat Władysław Fidelus oraz burmistrz Żywca, Antoni Szlagor.

rk (KAI) / Żywiec

________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl