NEW LIFE’m dla wspólnot

0
1201
Tylko TY i Ja

          New Life'm  Kilka dni temu pojawiła się w sprzedaży nowa płyta zespołu New Life’m „Tylko Ty i ja”. 15 autorskich piosenek, które mogą być wykorzystywane na spotkaniach wspólnotowych.

            Po ostatnim studyjnym albumie „Szukam domu” wiele środowisk oczekiwało nowych modlitewnych utworów New Life’m. „Tylko Ty i ja” – to właśnie taki krążek, jest zapisem modlitw muzyków New Life’m. Na płycie znajduje się 15 zróżnicowanych utworów i zapewne każdy odnajdzie coś dla siebie. Jak mówi x. Henryk Bolczyk „Ma wyraźne dwie części: spokojną, bardziej medytacyjną oraz drugą część żywą, z dobrym tempem, bogatą instrumentalizacją”. Płyta ma zdecydowanie charakter modlitwy, a piosenki przeznaczone są do wykonywania w wspólnotach, kościołach. Dlatego też w książeczce dołączonej do płyty znajdują się teksty wszystkich piosenek z akordami. Premiera nowy utworów miała miejsce w dniach 16-18 maja w Częstochowie, gdzie zespół posługiwał podczas Kongresu Odnowy w Duchu Świętym.

            Nad całością produkcji muzyczne czuwał duet: Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski. Poza producentami w nagraniach uczestniczyli oczywiście także Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski oraz goście: Sławomir Kosiński i chór Joyful Voice. Mix i mastering robił czołowy polski realizator Wojtek Przybylski, a miało to miejsce w studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce.

            Wydawcą i dystrybutorem albumu „Tylko Ty i ja” jest Bonart Management.

 

Wypowiedzi o nowej płycie NEW LIFE’m:

Z niecierpliwością czekałem na kolejną płytę zespołu New Life M.  Przyznam, że zaskoczyła mnie prostotą i oszczędnością formy. To nowość, ale czy można się dziwić, że w ich muzyce jest “nowe życie”?  Co więcej, jestem przekonany, że w pełni wybrzmi to dopiero na koncertach!

o.Tomasz Nowak OP

Płyta zdecydowanie zyskuje przy kolejnym kontakcie; przy bogactwie warstwy muzycznej jest lekka, delikatnie zaprasza w rejony, gdzie dusza czuje się dobrze. Była moją towarzyszką w długiej podróży wśród świeżej zieleni wczesną wiosną i doskonale zrymowała się z radosnym pięknem budzącego się na nowo świata, łagodnie wprowadzając duszę spragnioną życia w uwielbienie dla Stwórcy tych wszystkich wspaniałości.

Dariusz Kowalski /aktor/

Program Trzeci Polskiego Radia i studio im. Agnieszki Osieckiej. …to tam po raz pierwszy  usłyszałem  dźwięki do nowej płyty zespołu New Life’m. Słuchając, pomyślałem że wystarczy zmienić  teksty na język angielski i  świat doczeka się nowych przebojów.

Minęło trochę czasu i zrozumiałem, że tutaj nie chodzi o granie przebojów. Ta bardzo dobra  muzyka, połączona z głębokim i mocno religijnym tekstem została ofiarowana celom o wiele wyższym, niż zdobywanie próżnej popularności.

Mirek Kowalik /kontrabasista Raz Dwa Trzy/

New Life’m śpiewa o radości wiary i tęsknocie do Boga. Ta muzyka to nie tylko świadectwo artystów, ale również świadectwo niegasnącej żywotności kultury chrześcijańskiej.

Marek Jurek /polityk, Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej/

            Odsłuchałem nową płytę New Life’m „Tylko Ty i ja”. Podoba mi się. Ma wyraźne dwie części: spokojną, bardziej medytacyjną oraz drugą część żywą, z dobrym tempem, bogatą instrumentalizacją. Wszędzie w treści dominuje Boże Słowo, albo wprost, albo w pewnej konwencji czytelnej poezji. Myślałem o przeznaczeniu tej płyty. Chyba jednak koncert! Muzyka (chociaż nie powinienem się jako niefachowiec wypowiadać) perfekcyjna. Uroda pod każdym względem ma utwór „Taniec na cześć Boga”. Brzmi w niej coś specyficznego, nazywam to andaluzyjsko, albo (wg.papieża) argentyńsko. Cieszę się obecnością Bożych myśli w nagraniach. Mogą wspomagać wiele ludzkich spotkań, w tym i religijno-medytacyjnych.

x. Henryk Bolczyk

Nie byłem nigdy wielkim fanem polskiej muzyki gospel. Aż do chwili, gdy dostałem nowy krążek zespołu NEW LIFE’M. Płyta “Tylko Ty i ja” jest porywająca. Prawdziwa muzyka dla duszy. Przynosi radość i ukojenie. A możliwości wokalistki Agnieszki Musiał są naprawdę imponujące. Gorąco polecam.

Bogdan Rymanowski /dziennikarz/

 

Płyta “Tylko Ty i ja” urzekła całą naszą rodzinę swoją lekkością, radością i … wspaniałymi tekstami. Bezpośrednia forma rozmowy z Bogiem-modlitwa, opatrzona ciekawą i bogatą warstwą muzyczną poruszyła nasze serca i wlała w nie wiele słońca. Kiedy wracam z pracy zakorkowanymi ulicami Warszawy, właśnie tego potrzebuję- radosnej refleksji nad Bogiem-Jezusem, który jest moim sensem i życiem. Wielkie dzięki!

Piotr Herman / dyrektor zarządzający MATERNA Communications/

 

Tylko Ty i ja. Doskonały zestaw piosenek uwielbienia. Płyta świetna muzycznie i znakomita tekstowo. Większość tych pieśni z pewnością zagości na niejednym spotkaniu modlitewnym. New Life’m po raz kolejny zaprasza nie tylko na muzyczną ucztę, ale do wspólnej modlitwy. Ty i ja – dla nas – każde kolejne słuchanie staje się osobistą modlitwą. Dzięki!”

Milena i Patryk Sławińscy /Wodzirej Collective/