Za nami koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”

0
460

3 czerwca, w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku Sybiraków w Rzeszowie po raz dziewiętnasty odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Z powodu ograniczeń w stanie epidemii w koncercie mogła uczestniczyć niewielka liczba osób (w minionych latach liczba widzów dochodziła do 40 tysięcy).

Zebranych w parku przywitali pomysłodawcy i organizatorzy koncertu: ks. Andrzej Cypryś, dyrektor Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i ks. Mariusz Mik, proboszcz parafii św. Stanisława Męczennika w Boguchwale. W koncercie uczestniczył m.in. bp Jan Wątroba oraz władze państwowe i samorządowe.

Ksiądz Marek Mik odczytał list z pozdrowieniami i błogosławieństwem dla uczestników koncertu od papieża Franciszka, podpisany przez abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Koncert tradycyjnie prowadził Jan Budziaszek, jeden z pomysłodawców rzeszowskiego uwielbienia. W tym roku, oprócz często goszczących w Rzeszowie artystów (m.in. Krzysztofa Antkowiaka, Beaty Bednarz, Joachima Mencla, Agnieszki Musiał, Marcina Pospieszalskiego i Leopolda Twardowskiego) wystąpił Józef Skrzek, multiinstrumentalista związany w przeszłości z grupą SBB, ks. Jakub Bartczak, raper i Dariusz Kosak z zespołem „Młody Duch”.

Wykonawcom towarzyszyli orkiestra i chór „Jednego Serca Jednego Ducha”. To blisko 200 muzyków wolontariuszy. Uczestnicy koncertu w czasie trzech godzin wysłuchali około 30 piosenek i pieśni religijnych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

_____________

Źródło: ekai.pl