Modlitwa wstawiennicza – Krystyna Sobczyk

0
5242

Trzeci dzień Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów rozpoczął się od wspólnej modlitwy Liturgią Godzin, w czasie której Słowem Bożym (Mdr 7, 13-14) dzielił się o. Krzysztof Czerwionka, pasterz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”.

Pierwszy wykład wygłosiła p. Krystyna Sobczyk z Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, odpowiedzialna za posługę modlitwy wstawienniczej od ponad 20 lat. Temat jej dzielenia: „Modlitwa wstawiennicza w Nowej Ewangelizacji” był niezwykle cenny dla wszystkich, którzy pełnią tę posługę.

Wstawiennik jest przyjacielem Boga. W modlitwie wstawienniczej dochodzi do osobistego spotkania człowieka z prawdą kerygmatu i odpowiedzi serca człowieka, na głoszone Słowo.

W modlitwie wstawienniczej i przez gest nałożenia rąk człowiek może doświadczyć jedności i miłości Kościoła. Jest to wyraz jedności Wspólnoty.

Modlitwa wstawiennicza jest modlitwą, która kosztuje i jest ofiarą. Zakłada relację osoby modlącej się z Bogiem, by była ona wrażliwa na Słowo Pana.