Moda na rekolekcje internetowe

1
1431
Rekolekcje Wielkopostne

Za pomocą filmów, zdjęć, grafik i animacji przygotowywane są internetowe katechezy wielkopostne. Najczęściej adresowane są do młodzieży, ale dostęp do nich mają wszyscy internauci. Rekolekcje internetowe cechuje multimedialny charakter i ciekawa forma. KAI zamieszcza wykaz najciekawszych ofert rekolekcyjnych dostępnych w sieci.

Publikujemy listę najciekawszych rekolekcji internetowych:

“Ja jestem, nie bój się żyć” – rozważania internetowo-radiowe przygotowane są przez Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni. Obok nagrań dostępnych w niektórych rozgłośniach radiowych i na stronie www.icfd.pl organizatorzy proponują podjęcie osobistej medytacji.

“Oto człowiek” – rekolekcje prowadzone przez dominikanina o. Adama Szustaka. Pretekstem do rozważań wielkopostnych jest wędrówka po ogrodach, placach i ulicach Jerozolimy. Do udziału w rekolekcjach portalu Stacja7.pl zgłosiło się już 21 tys. internautów.

“Powrót do ciemnych nocy Nikodema” – rozważania wielkopostne ks. Michała Olszewskiego SCJ, oparte na ewangelicznej historii spotkania Nikodema z Jezusem. Dostęp do katechez przez sercański portal ewangelizacyjny profeto.pl.

“Twoje Miłosierdzie” – cykl rozważań franciszkańskich o Bożym Miłosierdziu prowadzony przez zakonników pracujących na Litwie. Zamieszczane w internecie filmy poprowadzą uczestników przez życie św. s. Faustyny i ks. Michał Sopoćki. Rekolekcje dostępne są na platformie Franciszkanie.TV.

“Wielki Post z Ojcami Pustyni” – rekolekcyjna propozycja tynieckich benedyktynów, podczas której przybliżone zostanie nauczanie ojców pustyni na temat pokuty, postu i jałmużny. Materiały dostępne są na stronie benedyktyńskiego centrum duchowości ps-po.pl.

“Wielkopostne rekolekcje o powołaniu” – cykl konferencji powołaniowych jest przygotowany przez kleryków sosnowieckiego seminarium duchownego. Przez sześć tygodni Wielkiego Postu na stronach diecezji sosnowieckiej publikowane będą rozważania służące nawróceniu i rozeznawaniu powołania.

mip / Warszawa

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl

1 KOMENTARZ

 1. bezpośrednie adresy do stron z w/w rekolekcjami:

  wielki POST 2014 – rekolekcje internetowe:

  „Oto człowiek”
  http://otoczlowiek.stacja7.pl/

  „Ja jestem, nie bój się żyć”
  http://www.icfd.pl/index.php?option=com_eventlist&view=details&id=180:rekolekcje-internetowo-radiowe&Itemid=101

  „Powrót do ciemnych nocy Nikodema”
  http://profeto.pl/rekolekcje,5196.html

  „Twoje Miłosierdzie”
  http://franciszkanie.tv/category/daje-slowo/wielki-post-2014/

  „Wielki Post z Ojcami Pustyni”
  http://ps-po.pl/category/wielki-post-z-ojcami-pustyni-2014/

  „Wielkopostne rekolekcje o powołaniu”
  http://diecezja.sosnowiec.pl/diecezjalne/2453-kleryckie-rekolekcje-powolaniowe-zapowiedz

Comments are closed.