Bp Grzegorz Ryś poleca wyjątkowe, choć trochę zapomniane obecnie w Kościele nabożeństwo na okres Wielkanocny – Drogi Światła. W formie 5 małych książeczek zawarł swoje rozważania nad spotkaniami Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami, które mogą być doskonałą inspiracją do modlitwy Słowem Bożym w nadchodzących dniach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

„Chciałbym zaprosić nie do lektury tylko do modlitwy i nie dlatego że moje, tylko dlatego, że Drogi Światła. Najważniejszy okres liturgiczny jaki mamy w roku to jest okres Wielkanocny i wtedy, kiedy przychodzi ten okres Wielkanocny to my jesteśmy dość bezradni, bo w zasadzie to wiemy jak przeżywać Wielki Post, ale on jest dla nas tak intensywny, że potem schodzi z nas całe powietrze i zaczyna się najważniejszy okres w roku i my nie wiemy, jak go przeżyć modlitewnie.

Droga Światła to jest jedno z najpiękniejszych nabożeństw, jakie w Tradycji Kościoła funkcjonuje od czasów św. Jana Bosko. (…) Mnie się marzy, żeby to nabożeństwo Drogi Światła stało się w Kościele nabożeństwem powszechnym, żeby weszło w naszą świadomość, w naszą modlitwę tak głęboko, jak Droga Krzyżowa w Wielkim Poście.

Mam nadzieję, że te pięć książeczek pomogą każdemu, kto będzie chciał rozważać spotkania Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami. Wszyscy jesteśmy w gronie Jego uczniów i zapraszam na to spotkanie.”

 

ZAMÓW