We wtorek i w środę na Tauron Arenie w Krakowie odbyły się oficjalne obchody Jubileuszu Miłosierdzia dla Młodych w archidiecezji krakowskiej. Celem wydarzenia, które przygotowała Archidiecezja Krakowska i Komitet Organizacyjny ŚDM było duchowe przygotowanie młodzieży do spotkania z Ojcem Świętym w lipcu 2016 r. oraz przeprowadzenie młodych przez specjalnie przygotowaną Bramę Miłosierdzia.

Młodych powitał kard. Stanisław Dziwisz, który mówił: „Dzisiaj otwieracie się na łaskę miłosierdzia. Na tą miłość od Boga Ojca, wysłużoną przez Jezusa Chrystusa. Bo to jest wielkie spotkanie z Jezusem miłosiernym. Jesteście młodzi, ale wrażliwi (…). „Dlatego warto się skupić i spotkać tu miłość Jezusa Chrystusa, który jest wśród nas. By nawiązać z Nim szczery dialog.”

Wyjaśniając zebranym symbolikę i znaczenie Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego bp Grzegorz Ryś komentował przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie. Zarówno w lewicie, kapłanie, jak i pobitym podróżnym nie ma życia. „Jest jednak ktoś, kto tam żyje. To jest Samarytanin! To jest człowiek, który ma w sobie jakąś emocję, pasję. To jest ktoś, kogo coś wewnętrznie porusza. To, co widzi go dotyka do samego środka” – powiedział. „Jezus jest w stanie pochylić się nad każdym z nas, zalać w nas każdą ranę, nie winem i oliwą, ale swoją krwią. Po to, by nas uzdolnić do miłości takiej, jaka jest w Nim. Do tej miłości, której wy wszyscy pragniecie. Której my wszyscy pragniemy.”

W czasie spotkania swoim świadectwem nawrócenia i wyzwolenia z nałogu podzielił się Krzysztof Demczuk – lider wspólnoty Metanoia.

Dwudniowe spotkanie na Tauron Arenie zgromadziło kilkanaście tysięcy gimnazjalistów i uczniów szkół średnich z Archidiecezji Krakowskiej.

______________________________________

Fot. Andrzej Banaś (www.krakow.naszemiasto.pl)