W dniu dzisiejszym kończą się w Porszewicach k. Łodzi I Ogólnopolskie Paschalne rekolekcje dla księży, prowadzone przez Abpa Grzegorza Rysia wraz z członkami Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

Podczas jednej z pierwszych homilii, księża mogli usłyszeć od Metropolity Łódzkiego m.in. takie słowa: Jak nie ma adoracji, nie ma momentu zachwycenia się Osobą, jak Go nie zobaczysz na nowo, właśnie takiego, który szedł z tobą cały ten kawał drogi, bo jest w tobie zakochany, bo jest ci wierny do ostateczności, jak żeś Go nie zobaczył, nie pójdziesz głosić! Lepiej żebyś nie szedł! Po co? Nie byłeś na Adoracji, a masz ochotę ewangelizować? Siądź sobie, „dychnij”, niech ci minie!

Czterodniowe rekolekcje kapłańskie, zorganizowane przez Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do Porszewic k. Łodzi, gdzie mieści się ośrodek konferencyjno-rekolekcyjny Archidiecezji Łódzkiej przyjechało ponad osiemdziesięciu kapłanów z całej Polski, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych.

Tematem tych dni skupienia była misja Jezusa, której przedłużeniem jest posługa kapłańska. Wszystkie konferencje oparte były na dziesiątym rozdziale Ewangelii Mateusza.
Oprócz konferencji plan dnia wypełniała wspólnotowa celebracja Eucharystii, Liturgii Godzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

W czwartkowy wieczór odbyła się liturgia pokutna, po której nastąpiło uwielbienie oraz modlitwa wstawiennicza nad kapłanami o nowe wylanie darów i charyzmatów potrzebnych do podjęcia misji Jezusa.

Wszystkich, którzy chcieliby wysłuchać konferencji rekolekcyjnych, zapraszamy do odwiedzenia kanału YouTube Archidiecezji Łódzkiej, a kapłanów chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji, zapraszamy już za rok do Porszewic. Wszystkie informacje dostępne są na oficjalnej stronie Zespołu KEP www.nowaewangelizacja.org.

Ks. Michał Olszewski SCJ
rzecznik prasowy

Foto: Biuro prasowe Zespołu KEP ds. NE