Ewangelizatorzy z Przystanku Jezus zapraszają na kolejne wydarzenie. Tym razem będą to misje ewangelizacyjne, które w dniach 9-16 czerwca 2019 r. odbędą się w parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie pod nazwą Festiwal Kolory Życia.

Wiele lat temu zrodził się pomysł inicjatywy: PRZYSTANEK JEZUS W TWOIM MIEŚCIE. Oto nowa odsłona takiego kryptoewangelizacyjnego zaangażowania osób z Przystanku Jezus – mówi ks. Artur Godnarski, pasterz Wspólnoty św. Tymoteusza z Gubina, który wraz z bp. Edwardem Dajczakiem zainicjował Ogólnopolską Inicjatywę Ewangelizacyjną – Przystanek Jezus.

Wydarzenie adresowane jest szczególnie do osób, które nie mają zaufania do Boga i Kościoła. Z tej racji misje ewangelizacyjne odbędą się nie w kościele, ale w nowoczesnej hali sportowej. Będzie to swoiste doświadczenie Przystanku Jezus w wydaniu parafialnym. Do dużych sukcesów już można zaliczyć fakt, że inicjatywa ta cieszy się patronatem biskupa opolskiego i poparciem księży z całego dekanatu.

Przygotowania trwają już od roku z bardzo dużym poświęceniem i zaangażowaniem księży Werbistów, jak i lokalnej społeczności osób wierzących. Ekipa prowadząca to Wspólnota św. Tymoteusza wraz z Przyjaciółmi z całej Polski – księżmi i świeckimi.

Festiwal Kolory Życia będzie doświadczeniem żywego Kościoła, który ma coś ważnego do powiedzenia współczesnemu CZŁOWIEKOWI – JEZUS ŻYJE i chce ABYŚ ŻYŁ!

Możesz mieć swój udział w tym wydarzeniu przez towarzyszenie ekipie prowadzącej i uczestnikom modlitwą, ponieważ ten, kto się modli ma wpływ na przemianę świata – dołącz do nas tam gdzie jesteś! Bowiem Bóg pragnie zbawienia każdego człowieka (1 Tm 2, 4).

Organizatorem wydarzenia jest parafia Księży Werbistów oraz Dom kultury w Nysie.

_________________

Fot. Kamil Szumotalski