Mały Chór Wielkich Serc zaśpiewał na plaży o Bogu, szczęściu i przyjaźni

0
167

Mały Chór Wielkich Serc z Łodzi koncertuje w lipcu na plażach, w muszlach koncertowych i kościołach. Na trasie koncertowej znalazły się Darłówko, Jarosławiec, Dąbki, Ustka, Rowy.

W nadmorskich miejscowościach letnicy mogą wieczorami posłuchać koncertów w wykonaniu Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi z Łodzi. To grupa dzieci i młodzieży z parafii franciszkańskiej pw. Matki Bożej Anielskiej. Zespół od lat koncertuje latem nad Bałtykiem w ramach kilkutygodniowych kolonii muzyczno-ewangelizacyjnych. 

W tym roku łodzianie zainaugurowali trasę koncertową 17 lipca występem w Darłówku na plaży przy hotelu Apollo. W kolejnych dniach wystąpią także w Jarosławcu, Dąbkach, Ustce, Rowach. Nie tylko latem, ale także w ciągu roku szkolnego zespół podczas różnych wydarzeń prezentuje muzykę rozrywkową. Utwory wpadają w ucho, bo to przebojowe kompozycje, natomiast ich treść traktuje o Bogu, szczęściu, dobru i przyjaźni. 

Autorem i kompozytorem piosenek jest założyciel zespołu, franciszkanin o. Piotr Kleszcz.

– Traktujemy nasz przyjazd nad morze i koncertowanie jako misję. Chcemy przez naszą muzykę i śpiew przypomnieć ludziom, że w wakacje nie należy zapominać o Panu Bogu, przeciwnie, można z Nim wypoczywać – mówi muzyk. – W tych miejscach, w których byliśmy już w ubiegłych latach, jesteśmy przyjmowani z wielką życzliwością. Dlatego lubimy tam wracać.

W ciągu ćwierćwiecza istnienia Mały Chór Wielkich Serc nagrał 9 płyt. Zespół ma własny sprzęt nagłaśniający i akustyków. Płyty można nabyć w formie tradycyjnej podczas koncertów, dostępna jest też specjalna kolekcja – wszystkie dotychczas opublikowane utwory chóru umieszczone na nośnikach pendrive. – Łączymy przyjemne z pożytecznym, z jednej strony mamy wypoczynek, a z drugiej szlifujemy nasz warsztat – wyjaśnia o. Kleszcz.

W Małym Chórze Wielkich Serce śpiewa około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat, a po pandemii pozostała w nim także nieco starsza młodzież. 

Mały Chór Wielkich Serc wystąpi w lipcu na 7 koncertach:

  • 19 lipca, godz. 19 – Darłówko wschodnie, na plaży przy hotelu Apollo
  • 21 lipca, godz. 19 – Jarosławiec, scena przy wejściu na plażę nr 4
  • 23 lipca, po Mszy św. o godz. 19 – Dąbki, przy kościele pw. MB z Góry Karmel
  • 24 lipca, oprawa Mszy św. o godz. 20 i po niej koncert – Darłówko, kościół oo. franciszkanów
  • 25 lipca, godz. 19 – Ustka, plaża wschodnia 
  • 27 lipca, godz. 19 – Rowy, muszla koncertowa w Parku Kultury i Wypoczynku
  • 28 lipca, po Mszy św. o godz. 19 – Darłówko, kościół oo. Franciszkanów
Źródło: KAI