Lublin: Rekolekcje ewangelizacyjne „Przyjdź do źródła. Rekolekcje dla spragnionych” w ramach Projektu „Źródło”

0
6340

6 marca 2014 roku (czwartek po Środzie Popielcowej) w Archidiecezji Lubelskiej rozpoczną się pierwsze rekolekcje ewangelizacyjne „Przyjdź do źródła. Rekolekcje dla spragnionych” w ramach Projektu „Źródło”. Będą się one odbywać jako przygotowanie do peregrynacji relikwii Krzyża Świętego w parafiach.

Cały projekt zajmie ponad pięć lat i obejmie wszystkie parafie Archidiecezji Lubelskiej. W najbliższych latach, tj. 2014 i 2015, odbędzie się w dekanatach Chełm Wschód i Zachód, Krasnystaw Wschód i Zachód, Siedliszcze, Łęczna, Świdnik, Piaski. Zaś w kolejnych latach sukcesywnie przemieszczając się w kierunku zachodnim skończy wędrówkę pod koniec roku 2019 w dekanacie Puławy.

Najważniejszym celem tej ewangelizacji będzie doprowadzenie uczestników do spotkania z Jezusem Chrystusem jako Bogiem żywym, obecnym w historii człowieka. Kolejnym – stworzenie w parafii wspólnoty żywej wiary oraz danie ludziom oferty pogłębiającej wiarę w postaci rekolekcji zamkniętych, kursów, warsztatów w jednym z ośrodków rekolekcyjnych archidiecezji, a także integracja środowiska świeckich i duchownych, którym leży na sercu nowa ewangelizacja.

Rekolekcje ewangelizacyjne przeprowadzą zespoły, w których z kapłanem współpracować będzie grupa świeckich. Treścią rekolekcji będzie głoszenie kerygmatu, czyli podstawowych prawd Ewangelii: miłość Boża, grzech, nawrócenie, wybór Jezusa i nowe życie z Bogiem. Całość przedsięwzięcia koordynuje Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus w Lublinie” a odpowiedzialny za nie jest ks. Michał Zybała. W projekt angażują się wszystkie wspólnoty związane z ewangelizacją, działające w Archidiecezji Lubelskiej.

Rekolekcjom ewangelizacyjnym, trwającym od czwartku do niedzieli, towarzyszyć będzie peregrynacja Krzyża. W kilkuletnią wędrówkę po wszystkich parafiach wyruszy z Archikatedry kopia słynącego łaskami Krzyża Trybunalskiego, w której umieszczone będą relikwie Krzyża Świętego. Po rekolekcjach Krzyż Święty pozostanie w parafii jeszcze przez tydzień.

Za ewangelizatorami, którzy zgłosili swój udział w Projekcie „Źródło” pierwszy weekend warsztatów  przygotowujących do ewangelizacji. Kolejne dwa spotkania zostały zaplanowane na  10-12 stycznia 2014 – rekolekcje i warsztaty „Co głosić?” oraz 7-9 lutego 2014 – rekolekcje i warsztaty „Jak głosić?”. Ośrodkiem przygotowań ekip i miejscem, gdzie na rekolekcje pogłębiające będą przyjeżdżać rekolektanci będzie dom rekolekcyjny w Dąbrowicy.
Więcej szczegółów na temat rekolekcji „Przyjdź do źródła. Rekolekcje dla spragnionych” i całego Projektu „Źródło” na stronie internetowej: www.pj.lublin.pl.

Prosimy wszystkich, dla których ważne jest dzieło ewangelizacji naszej Archidiecezji o modlitwę i post w tej intencji. Swoje zgłoszenie do modlitwy można zadeklarować na www.pj.lublin.pl.