Łomża: rozpoczyna się wielka modlitwa w intencji ewangelizacji miasta

0
5787
Łomża

O wielką modlitwę w intencji planowanej na czerwiec 2014 r. ewangelizacji Łomży – zaapelował bp Janusz Stepnowski. Od pierwszej niedzieli Adwentu przypadającej 1 grudnia codziennie w każdej łomżyńskiej parafii będzie odmawiana specjalna modlitwa w tej intencji. Ewangelizacja jest potrzebna, gdyż na niedzielną Mszę św. uczęszcza w Łomży ok 30 proc. ochrzczonych, czyli 3 na 10 osób – zauważa bp Stepnowski.

Biskup łomżyński wspiera duchowo ewangelizację miasta i zachęca wszystkich do włączenia się w to dzieło. Akcję ewangelizacyjną poprzedzi kilkumiesięczna modlitwa. W każdej parafii Łomży odmawiana będzie codziennie, w ramach dziękczynienia po Komunii świętej. Również działające w Łomży ruchy i stowarzyszenia katolickie rozpoczną własne akcje modlitewne.

Bp Stepnowski poprosił również o modlitwę w intencji ewangelizacji Łomży osoby starsze, chore i samotne, aby „orędzie ewangelizacyjne dotarło do niepraktykujących”.

Zaplanowano ponadto formację ewangelizatorów, którzy w czerwcu wyjdą na ulice miasta oraz będą działać w świątyniach.

Ewangelizacja Łomży – jak podkreśla biskup diecezjalny – jest odpowiedzią na wezwanie papieży Benedykta XVI i Franciszka.

Zapraszamy na: http://www.ewangelizacja.lomza.pl/misja2014

awo / Łomża

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl