Łódź: ewangelizacja na ulicach na zakończenie Kongresu Nowej Ewangelizacji

0
1628

Śpiewali o Jezusie, czytali Pismo Święte, rozmawiali o Ewangelii, modlili się razem z napotkanymi ludźmi. Kilkuset uczestników I Kongresu Nowej Ewangelizacji wyszło na ulice Łodzi, by ewangelizować, dawać świadectwo swojej wiary i rozpalać ją w innych.

Jak podkreślali uczestnicy Kongresu, ten dzień to taka próba, czy potrafią w praktyce wykorzystać to, co przez trzy dni wspólnie rozważali i czego doświadczali. Jak mówią, dostali od Boga radość i miłość, i tym chcą dzielić się z innymi.

Jedni przechodzili obojętnie, inni zerkali tylko na wręczaną im kartkę z cytatem z Ewangelii, ale byli i tacy, którzy pytali i słuchali odpowiedzi oraz tacy, którzy dołączali do modlitwy i śpiewu. „To były tylko dwie godziny, ale obrazuje to cały proces ewangelizacji, który często odbywa się w środowiskach do których jesteśmy posłani”- powiedział jeden z uczestników. „Zawsze spotkamy kogoś kto nas odepchnie, ale robimy to dla tych pięknych chwil kiedy ktoś chwyta dłoń, którą mu podajemy” – dodał.

„Kongres to było dla nas takie rozpalenie pochodni. Teraz musimy ten ogień zanieść do naszych środowisk i mamy nadzieję, że nam się uda”- powiedziała jedna z uczestniczek.

Uczestnicy ulicznej ewangelizacji zapraszali przechodniów na wspólną Eucharystię, która odbyła się na zakończenie I Kongresu Nowej Ewangelizacji w kościele u ojców Salezjanów przy ulicy Wodnej.

Mszy Świętej przewodniczył bp Marek Marczak, a homilię wygłosił ojciec Antonello Cadeddu, który prowadził nauczanie kerygmatyczne podczas całego Kongresu. Rekolekcjonista na przykładach i doświadczeniach swojego życia zachęcał do dawania świadectwa o Chrystusie, mówił o odwadze miłowania Boga i bliźniego na co dzień oraz o owocach, jakie niesie ze sobą przekazywanie żywej wiary innym.

az / Łódź

__________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl