Nigdy nie wiadomo, gdzie przyjdzie nam głosić Ewangelię – w autobusie, w biurze, na uczelni, w kolejce do kasy… Aby współpracując z Duchem Świętym nauczyć się szybkiego reagowania na okoliczności, by opowiedzieć człowiekowi Dobrą Nowinę w Jezusie, zapraszamy na kurs „Paweł”, który jest nazywany kręgosłupem ewangelizatora.

Miejsce: Młodzieżowe Centrum Formacji w Gubinie

Termin: 5-16 lipca 2018 r.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

ZAPISZ SIĘ

 

Kurs Paweł jest adresowany do tych, którzy spotkali Zmartwychwstałego Jezusa i „nie mogą nie mówić o tym, co widzieli i słyszeli”.

Celem kursu jest uformowanie nowych ewangelizatorów dla nowej ewangelizacji, tak, aby umieli przekazywać w sposób twórczy i skuteczny Dobrą Nowinę. Kurs ten pozwala na uzyskanie metod i doświadczenia ewangelizacji. Uczy tego, jak przekazać innym kerygmat, jak mówić o Bogu swoim najbliższym, rodzinie, przyjaciołom, kolegom w pracy, w szkole, jak dotrzeć do współczesnego człowieka, tak często zagubionego w świecie. Uczy jak praktycznie podejmować ewangelizację bezpośrednią w sytuacji życiowej człowieka. Daje również konkretne narzędzia oraz metody do prowadzenia dzieła nowej ewangelizacji.