Ks. Andrzej Grefkowicz o „Misji Warszawy”: jednorazowa akcje nie miałaby sensu

0
2608

Dziś wieczorem w ramach ogólnoeuropejskiej inicjatywy „Misja w metropoliach” rozpoczęła się „Misja Warszawy”. Podczas koncertu uwielbieniowego w kościele p. w. św. Jakuba ewangelizatorzy zostali rozesłani, by zanieść radosne orędzie Ewangelii mieszkańcom stolicy. Łączmy się w modlitwie wspierając organizatorów i wszystkich zaangażowanych w to dzieło, by Chrystus był poznany, wybrany i pokochany.

________________

MW / Biuro ZdsNE

 

To wielka szansa na „sianie Słowa” – tak ks. Andrzej Grefkowicz określił „Misję Warszawy”, wielką akcję ewangelizacyjną, która rozpocznie się w niedzielę 15 kwietnia na terenie obydwu stołecznych diecezji. Jest ona częścią europejskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Misja w metropolii”, stworzonej przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Ks. Andrzej Grefkowicz, koordynator Odnowy w Duchu Świętym w archidiecezji warszawskiej, jest odpowiedzialnym za organizację „Marszu Gwiaździstego”, który odbędzie się 22 kwietnia jako publiczna manifestacja wiary. Sprzed trzech warszawskich świątyń wyruszą pochody, aby spotkać się przed akademickim kościołem św. Anny.

„Chodzi o dotarcie do osób, które słabo znają Jezusa Chrystusa. Chcemy ich zaprosić na spotkanie przed kościołem św. Anny, gdzie będą prezentowane różne świadectwa wiary, różne drogi dochodzenia do Boga. Mamy nadzieje, że uda nam się pokazać mniej znane oblicze Kościoła” – mówi ks. Grefkowicz.

Duszpasterz podkreśla, że jednorazowa akcja nie miałaby sensu. Dlatego w trakcie marszu do osób zainteresowanych będą kierowane zaproszenia na rekolekcje. „Gdybyśmy się ograniczyli do samego przemarszu, a nie zaproponowali czegoś więcej, to mijałoby się z celem” – twierdzi ks. Grefkowicz. Uważa, że może to być także cenna propozycja nie tylko dla nieznających Chrystusa, ale także „chłodniejszych katolików”.

Zdaniem ks. Grefkowicza „Misja Warszawy” to duża szansa na „sianie Słowa”. Jak zauważył, trafia ono do ludzi w „różnej godzinie”. „Gdy ktoś jest człowiekiem sukcesu, może nie będzie czuł potrzeby przyjęcia Słowa Bożego, w przeciwieństwie do kogoś, komu się życie skomplikuje” – uważa duszpasterz.

gp / Warszawa

___________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl