Krakowska Noc Światła

0
2105

Noc Światła to idea, która zrodziła się w 2000 roku w Wielkiej Brytanii we wspólnocie życia Cor et Lumen Christi. Dziś istnieje już na całym świecie, więc i my chcemy przyłączyć się do niej, by w profesjonalny sposób pokazać, że Światło jest w nas! Chodzi o fantastyczną zabawę, która nie budzi lęku, ale NADZIEJĘ! Więc:

ZAPROŚ ZNAJOMYCH,

WEŹ ŚWIECZKĘ I ZABŁYŚNIJ W NOC ŚWIATŁA, BO…

GRA JEST WARTA ŚWIECZKI!krakowska_noc_swiatla_15

Dążymy do tego, by „miażdżyć system”, wychodzić poza schemat, pokazać podczas intermedialnego spotkania, że nie chcemy skupiać się na tym, co dzieli, ale co łączy! Każdy znajdzie coś dla siebie: będzie koncert, grupy taneczne, efekty dźwiękowe, strefa ciszy i oczywiście gra… światłem! Będą też pomarańczowe okulary zmieniające sposób patrzenia i przestrzeń na poważne rozważania oraz rozmowy. Organizujemy także wystawę i bal dla dzieci! Wszystko w totalnym nurcie przełamania schematu.

Chcemy, aby było nas w Krakowie naprawdę sporo! Zabierzcie ze sobą Rodziny, Znajomych. W następnym roku planujemy przenieść imprezę do Centrum Kongresowego, a już dziś mamy rezerwację w Arenie Kraków na Krakowską Noc Światła 2017! To nie jest jednorazowy zryw, ale styl życia! Nad całą akcją patronat objął bp. Grzegorz Ryś, który jest żywym dowodem na to, że otwarte serce i wspaniała zabawa idą ze sobą w parze!

– Podjęliśmy się zorganizowania Krakowskiej Nocy Światła, której zadaniem jest przeniesienie akcentu z rzeczywistości pełnej mroku na promieniującą światłością i radością prawdę o niebie – tłumaczy Mikołaj Budniak, Prezes Fundacji im. Andrzeja Cudzicha, będącej organizatorem przedsięwzięcia. Poprzez organizację pierwszej Krakowskiej Nocy Światła włączamy się w międzynarodową inicjatywę Nocy Światła, zataczającą coraz szersze kręgi na całym świecie, a także realizujemy wezwanie papieża Franciszka do zastąpienia ‘Halloween’ poprzez ‘Holly wins’!