Przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży przez uwielbienie Boga – do tego zapraszają organizatorzy Mercy Festival w Krakowie. Przez cały tydzień poprzedzający wydarzenia centralne ŚDM w kościele mariackim i na Rynku Głównym będą odbywały się rekolekcje, ewangelizacje i koncerty uwielbienia.

“Połączyliśmy rekolekcje ostatniej szansy ze swoistym „supportem” koncertowym dla wydarzeń ŚDM. Wykłady będą wprowadzeniem duchowym w ŚDM, czasem refleksji, choć też nie całkiem na poważnie, bo poprowadzi je dominikański duet o. Adam Szustak i o. Tomasz Nowak. Ale też każdego wieczoru po konferencjach będą uwielbienia” – mówi Alina Szastok z bazyliki mariackiej, głównego organizatora festiwalu.

Ta część Mercy Festival potrwa od 18 do 21 lipca we wnętrzach bazyliki mariackiej. Przez kolejne dni (22-24 lipca) na festiwal złożą się wydarzenie plenerowe na dużej scenie Rynku.

– Zaprosiliśmy najlepsze zespoły polskiej sceny chrześcijańskiej. Profesjonalistów nie tylko pod względem muzycznym, ale też takich, którzy swoją grą i śpiewem modlą się i pomagają innym nabrać Ducha – wyjaśnia Alina Szastok. Wystąpią New Life’m, Owca, niemaGOtu i Exodus 15. – Robimy też „desant” ekipy rzeszowskiego koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, m.in. z Janem Budziaszkiem oraz Lidią i Marcinem Pospieszalskimi. Na sobotni koncert przyjedzie ponad 100 osób: chór, orkiestra, soliści.

Oprócz bazyliki mariackiej organizatorami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. Dlatego na scenie nie zabraknie też biskupa Grzegorza Rysia, który razem z ojcami dominikanami i wodzirejem Markiem Filarem poprowadzi ewangelizację.

Festiwal został zorganizowany z myślą o mieszkańcach i pierwszych pielgrzymach, którzy będą się zjeżdżać do Krakowa. Wszystkie wydarzenia będą prowadzone równolegle w języku polskim i angielskim.

Źródło: kai.pl