Kraków: modlitwa w intencji październikowej ewangelizacji miasta

0
1419
Kraków

Wspólna modlitwa za miasto oraz w intencji październikowej ewangelizacji Krakowa odbędzie się 28 lipca w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Łagiewnikach. W ramach spotkania zaplanowano Mszę św. oraz czuwanie.

Msza św. w Sanktuarium bł. Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 17, przewodniczyć jej będzie ks. Stanisław Szczepaniec. Po niej odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Krzew winny” oo. Kapucynów z Krakowa.

Organizatorami spotkania jest Diakonia Modlitwy Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej „Niech słowa Błogosławionego Jana Pawła II i Jego modlitwa za nasze miasto przypomną nam o odpowiedzialności jaką ponosimy za siebie na wzajem i zachęcą do wspólnej modlitwy, aby Kraków był miastem w którym jego mieszkańcy będą świadkami Chrystusa” – zachęcają organizatorzy.

Ewangelizacja Krakowa odbędzie się w dniach 19-21 października na stadionie Cracovii oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wydarzenie wpisuje się w rozpoczynający się w październiku Rok Wiary w Kościele Katolickim.

„To spotkanie może dla każdego z nas oznaczać nowy początek Historii, którą – być może – uznaliśmy już za bezpowrotnie zamkniętą, albo takiej, której tak naprawdę nigdy nie mieliśmy jeszcze odwagi zacząć w sposób wolny i odważny” – napisał w zaproszeniu bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. „Każdemu mówię: Przyjdź! Nawet jeśli nie odnajdujesz w sobie wiary. Pozwól, by Jezus mógł Ci pokazać swoje przebite dłonie i powiedzieć „Pokój Wam!” – podkreślił.

Do współpracy w przygotowaniu tego wydarzenia zaproszone zostały ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie archidiecezji krakowskiej.

W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. wspólne modlitwy za miasto, dzielenie się świadectwami, głoszenie Dobrej Nowiny, koncerty. Ewangelizacja Krakowa w pierwszych dwóch dniach (19 i 20 października) odbywać się będzie na stadionie Cracovii. Natomiast zwieńczeniem tego wydarzenia będzie 21 października Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Będzie to nabożeństwo z posłaniem do ewangelizacji w środowiskach pracy, nauki i zamieszkania.

Na obecnym etapie przygotowania tego wydarzenia działa nazwa „Bliżej, Mocniej, Więcej”. Przygotowana została również strona: www.blizejmocniejwiecej.pl, na której można znaleźć m. in. program oraz informacje o wydarzeniu. Strona została także uruchomiona na Facebooku.

Spotkania modlitewne w intencji Krakowa oraz październikowej ewangelizacji odbywają się w każdą ostatnią sobotę miesiąca w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie – Łagiewnikach.

led / Kraków

_____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl