Kraków: ewangelizacyjna akcja „Jestem! W Hucie”

0
1537

Zachęcamy do odsłuchania homilii i nauki wygłoszonej przez biskupa Grzegorza Rysia podczas spotkania Jestem! w Krakowie: http://biskup-rys.pl/index.php/nagrania/299-2015-06-jestem-w-hucie

– – –

Koncert, świadectwa, możliwość spowiedzi czy modlitwy wstawienniczej – tak wyglądał pierwszy dzień ewangelizacyjnej akcji „Jestem! w Hucie”. Spotkania zgromadziły ponad pół tysiąca osób.

Wydarzenie rozpoczęło przed południem spotkanie dla młodzieży pod hasłem „Be Connected”. Młodzi ludzie mogli zadać wszelkie nurtujące ich pytania oraz posłuchać świadectw ludzi, których Pan Bóg wyciągnął niejednokrotnie z najgorszych momentów życia np. uwikłania w narkotyki. Z młodzieżą spotkali się m.in. Michał Nikodem, redaktor TVN czy chrześcijański raper Bęsiu.

Jak podkreślił biskup krakowski Grzegorz Ryś ta część wydarzenia pokazała, że młodzi szukają Boga. „Widać było, że Ci młodzi ludzie to naprawdę przeżywają w sposób poważny. To było to, o co szło. Bardzo piękne spotkanie. Ja dawno nie widziałem młodych ludzi, którzy w taki sposób słuchają tego, co się do nich mówi i w takiej ilości, bo to było kilkaset młodych osób” – stwierdził.

Wieczorną część pierwszego dnia spotkania „Jestem! W Hucie” stanowił koncert połączonych scholi nowohuckich, który mimo chłodnego wieczoru po ulewnym deszczu zapewnił gorącą atmosferę radości i uwielbienia Boga. Jednocześnie na placu przed sceną posługę sakramentu pojednania pełniło kilkunastu księży, a kilkadziesiąt osób modliło się wstawienniczo za wszystkich, którzy takiego wsparcia potrzebowali.

„Atmosfera jest bardzo radosna i dzieje się tu wiele dobrego. Przyszłam tu przede wszystkim pomodlić się z ludźmi z Nowej Huty i za Nową Hutę” – powiedziała Ania, jedna z uczestniczek spotkania. „Zostałem tutaj zaproszony przez znajomych, którzy są współorganizatorami tego wydarzenia. Nie sądziłem, że przeżyję coś nowego i świeżego, a tak się właśnie stało” – przyznał inny uczestnik, Krzysztof.

Oceniając wydarzenie biskup Damian Muskus podkreślił, że to taki przedsmak Światowych Dni Młodzieży w Polsce. „Odżywa ten klimat ewangelizacji Krakowa sprzed kilku lat. Widać wiele twarzy spragnionych spotkania z Jezusem. Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj być przez chwilę i zakosztować tego klimatu” – powiedział.

luk / Kraków

__________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl