Kraków: ekumeniczna „Ewangelizacja na barce” (zapowiedź)

0
1460

Bp Grzegorz Ryś i ks. Roman Pracki, proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii w Krakowie będą kapitanami grudniowej „Ewangelizacji na barce”. Kolejne spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 19.00 na stacjonarnej ogrzewanej Barce AQUARIUS przy Moście Dębnickim.

Kolejne spotkanie z cyklu „Ewangelizacja na barce” będzie miało charakter ekumeniczny. Po raz drugi weźmie w nim udział bp Grzegorz Ryś, ale towarzyszył mu będzie także m.in. ks. Roman Pracki, proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii w Krakowie.

Bp Ryś zapraszając na to spotkanie podkreśla, że kerygmat, który zawsze jest tematem „Ewangelizacji na barce”, jest nie tylko narzędziem ewangelizacji ale także narzędziem budowania jedności w Kościele. „Kerygmat jest wspólny. Kiedy jest wspólnie głoszony stajemy się bardziej świadomi swojej jedności. Kościół jest jeden, ale chrześcijanie się podzieleni a ważne jest, żeby przestawali być coraz bardziej podzieleni” – mówi krakowski biskup pomocniczy.

Jak informują organizatorzy spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie ma już wolnych miejsce, ale transmisji można będzie słuchać za pośrednictwem internetowego radia Nowohuckie.pl.

„Ewangelizacja na barce, czyli rejsy ewangelizacyjne statkiem po Wiśle” to cykl spotkań, które mają na celu głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie i możliwość decyzji o przyjęciu Go jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Organizatorami rejsów są Radio Nowohuckie.pl wraz z Pallotyńską Wspólnotą Ewangelizacyjną oraz Krakowska Żegluga Pasażerska.

pra / Kraków

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl