Kraków: „Chrystus w Starym Mieście”

0
2490

„Chrystus w Starym Mieście. Nowa Ewangelizacja w samym centrum starego Krakowa” – to wydarzenie, które młodzież z krakowskich duszpasterstw po raz kolejny zorganizuje 29 czerwca w kościele Mariackim. Organizatorzy podkreślają, że chcą stworzyć wspólnotę dojrzałych, młodych chrześcijan adorujących Chrystusa.

„Do zorganizowania tego wydarzenia nadarzyła się okazja po tym jak nowy ksiądz, Dariusz Raś, został proboszczem kościoła mariackiego. Zależało mu na tym żeby kościół nie był martwym muzeum, ale miejscem żywej wiary i także jakimś centrum nowej ewangelizacji – szukał pomysłów” – mówi KAI Paula Olearnik, koordynatorka spotkań. „Mnie się marzyło o takiej adoracji. Od niedawna jestem w Krakowie i wcześniej podczas studiów za granicą we Włoszech, Anglii i Stanach brałam udział w podobnych inicjatywach. Byłam świadkiem tego jak modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w atmosferze medytacji i pięknego śpiewu na prawdę zmienia życia” – podkreśla.

Dodaje także, że zaproszenie ludzi, którzy pragną takiego spotkania z Chrystusem jest też wielkim wezwaniem dla młodych ludzi.

„Obecnie jest grupa dziesięcioosobowa, która organizuje comiesięczną akcje i dodatkowo dwadzieścia osób w ‘grupie terenowej’ i tyle samo w Scholi. Więc jest nas całkiem sporo! Gdy chodzi o samą ilość osób przychodzących, to ostatnio było ok. 250 uczestników” – mówi Paula Olearnik.

W ramach spotkania młodzież z krakowskich duszpasterstw będzie uczestniczyć w Mszy św. w kościele Mariackim, która rozpocznie się o godz. 18.30. Po niej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzi ludzie będą się wspólnie modlić i śpiewać. Młodzież przed świątynią także zachęca przechodniów do włączenia się w nabożeństwo.

Osoby zaangażowane w organizację tych spotkań podkreślają, że chcą stworzyć wspólnotę dojrzałych, młodych chrześcijan adorujących Chrystusa zawsze o tej samej godzinie i w tym samym miejscu. „Chcemy do tego zapraszać świat, wyjść na krakowski Rynek i zapraszać na adorację innych – umówionych pod Empikiem, spieszących na spotkanie, turystów zastanawiających się nad przejażdżką dorożką, białą damę” – zaznaczają.

led / Kraków

____________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl