Kończy się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2014”

0
1710
Bieszczady dla Jezusa

Przez tydzień na turystycznych szlakach, nad Jeziorem Solińskim i w wypoczynkowych miejscowościach odbywała się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2014” (WEB). Inicjatywę organizuje Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej wraz z innymi ruchami kościelnymi. Spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Józef Michalik.

Angelika na WEB jeździ od pięciu lat. Teraz specjalnie po to wzięła kilkudniowy urlop. – Dzielę się tym, czego sama doświadczyłam: miłosierdzia Boga żywego, zmartwychwstałego, który prowadzi mnie każdego dnia. Chcę się dzielić tym z innymi ludźmi, ponieważ do mojego nawrócenia Pan Bóg też posłużył się osobą, która mówiła świadectwo. Od tej pory chcę głosić to, czym żyję – opowiada.

Anna w ewangelizacji Bieszczadów brała udział pierwszy raz. – Kiedyś myślałam, że nie nadaję się do ewangelizowania, bo w świadectwach innych słyszałam, jakie mieli nawrócenia, a ja nie mogłam o czymś takim powiedzieć, bo pochodzę z katolickiej rodziny i nie miałam tego typu doświadczeń. Teraz zrozumiałam, że mogę powiedzieć komuś o doświadczeniu w moim życiu Jezusa, które mam w sercu. Jeszcze kilka lat temu moja wiara wynikała tylko z przyzwyczajenia, a teraz doświadczam żywego Boga i nawiązałam z Nim żywą relację – opowiada licealistka.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów rozpoczęła się w poniedziałek 14 lipca od trzydniowych rekolekcji dla ewangelizatorów. Uczestnicy przyznają, że jest to bardzo ważny czas, ponieważ nie są ludźmi idealnymi. – Jest to czas przemyślenia swojego życia i czas nawróceń, bo człowiek nie nawraca się raz w życiu, ale nawraca się ciągle – podkreślają.

W czwartek odbywała się ewangelizacja na górskich szlakach, w piątek na ulicach Polańczyka – miejscowości sanatoryjno-uzdrowiskowej położonej w samym środku Bieszczad, a w sobotę nad Zalewem Solińskim. W czwartek wieczorem w Ustrzykach Górnych Mszę św. odprawił abp Józef Michalik, w piątkowy wieczór ulicami Polańczyka przeszła Droga Krzyżowa, zaś w sobotę z koncertem wystąpił zespół Salvator.

W niedzielę 20 lipca – ostatniego dnia ewangelizacji – w różnych bieszczadzkich kościołach Mszom św. towarzyszą świadectwa ewangelizatorów. – W poprzednich latach te Msze odbywały się na początku WEB-u. Ponieważ w tym roku nasz program obejmuje tylko jedną niedzielę, postanowiliśmy, że to będzie właśnie teraz. Ostatni dzień nie jest zakończeniem ewangelizacji, ale pewnym znakiem, że ewangelizacja nie kończy się w jakimś momencie, ale wracając do domów, nadal mamy być ewangelizatorami i głosić Jezusa – mówi ks. Mariusz Ryba, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji i koordynator WEB.

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej.
Jak co roku, bieszczadzkiemu spotkaniu patronował metropolita przemyski abp Józef Michalik.

pab / Polańczyk

___________________________________
Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl