Zapraszamy serdecznie na drugą edycję koncertu wNieboGłosy. Niezwykle pozytywny odbiór ubiegłorocznego koncertu, w którym tak licznie uczestniczyło wielu wrocławian i mieszkańców pobliskich miejscowości, utwierdził nas w przekonaniu, że w tym roku warto się spotkać po raz kolejny. Zapamiętajcie datę: Wrocław, Plac Wolności, Boże Ciało, 31 maja 2018 o godz. 19.00.

Na scenie wystąpią Orkiestra, Chór i Zespół wNieboGłosy oraz Zespół N.O.E. Tak jak rok temu chórzystów poprowadzi Sara Nestorowicz, a orkiestrę Artur Koza. Koncert poprzedzą otwarte warsztaty muzyczne, podczas których do Chóru będzie mógł dołączyć każdy ochotnik. Przygotowane w ramach warsztatów utwory wykonamy wspólnie w dniu koncertu.

Idea koncertu

Uroczystość Bożego Ciała w Polsce to w skali światowej wyjątkowa tradycja barwnych procesji wędrujących ulicami wsi, miast i miasteczek do ołtarzy przystrojonych zielonymi brzózkami, to korowody feretronów i chorągwi łopoczących na wietrze, to zastępy małych dziewczynek w bieli sypiących kwiaty pod stopy Jezusa niesionego pod złotym baldachimem.

Pragniemy na wieczór tego dnia spotkać się na Placu Wolności we Wrocławiu podczas koncertu uwielbienia, aby wznieść głos do nieba we wspólnej modlitwie i radosnym świętowaniu. Będzie to niezwykła okazja, aby doświadczyć radości bycia razem przed Tym, który stworzył świat, żeby rozbudzić na nowo wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas oraz za sam dar Eucharystii.

Do udziału w koncercie zapraszamy osoby w każdym wieku.

Włączając się w temat roku duszpasterskiego “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” chcemy wołać o Ducha Świętego. Pragniemy doświadczyć Jego obecności pośród nas i Jego przemieniającej mocy. Duch, który umacnia miłość, niech zstąpi do naszych serc, do naszych rodzin, do naszych miejsc pracy. Niech tchnie w nas żywą wiarę i głęboką nadzieję, abyśmy z nową siłą mogli wyznać Chrystusa jako jedynego Pana i Zbawiciela.

________________________

Źródło: wnieboglosy.wroclaw.pl