Kard. Schönborn: ustalenia i wyniki Synodu muszą mieć przede wszystkim znaczenie dla samych biskupów

0
1116

Ustalenia i wyniki obradującego w Watykanie XIII Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów muszą mieć przede wszystkim znaczenie dla samych biskupów – uważa kard. Christoph Schönborn. W rozmowie z Radiem Watykańskim i austriacką agencja katolicką “Kathpress” powiedział, że należałoby sobie życzyć także jeszcze większej wymiany zdań pomiędzy ojcami synodalnymi na temat pozytywnych i negatywnych doświadczeń ewangelizacyjnych. “Ostatecznie ewangelizacja jest pierwszym zadaniem biskupów, gdyż są oni następcami apostołów” – zaznaczył kard. Schönborn.

“Jezus rozesłał apostołów, aby głosili Ewangelię i wyposażył ich w odpowiednie pełnomocnictwa” – zaznaczył metropolita Wiednia. Wskazał na “niezwykłą różnorodność i wielką żywotność Kościoła powszechnego. “To jest po prostu niezwykle ekscytujące” – powiedział austriacki purpurat.

“Prawie wszystkie wystąpienia poruszane przez uczestników Synodu są wielkimi wyzwaniami: sekularyzacja, globalizacja, relacje z innymi religiami i nowy ateizm. Równie ważne jest wielkie znaczenie małych chrześcijańskich wspólnot, w których wiara żyje i jest dalej przekazywana” – powiedział kard. Schönborn.

tom (KAI/RV) / Watykan

___________________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl