„Jezus – Total detox”: 20. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu (zapowiedź)

0
2112
Jezus – Total Detox

Już 20. Spotkanie Młodych w Legnickim Polu odbędzie się w dniach 22–26 sierpnia. Hasło, które mu towarzyszy to „Jezus – Total Detox”. Nawiązuje do słów z Ewangelii św. Mateusza: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.
Oficjalne otwarcie recepcji, nastąpi w czwartek 22 sierpnia o godz. 15.00. Tego dnia, zaplanowano dla uczestników przygotowanie liturgiczne i okazję do spowiedzi. O godz. 17.00 będą oni mogli wziąć udział w Eucharystii, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca.

Po Mszy św. zaplanowano procesję eucharystyczną do Ogrodu Eden – miejsca, gdzie będzie okazja do stałej adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast wieczorem, po kolacji odbędzie się pierwszy z zaplanowanych koncertów. Wystąpi chór gospel Space of Grace z Głogowa. Dzień zakończy Apel Jasnogórski oraz procesja eucharystyczna na zakończenie adoracji.

W piątek, 23 sierpnia, po modlitwie Jutrzni, o godz. 9.30 rozpocznie się procesja eucharystyczna do Ogrodu Eden i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 9.45 zaplanowano konferencję ks. Radosława Siwińskiego z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, reprezentującego grupę Ewangelizacja Nadmorska. Po niej odbędzie się praca w grupach, próba scholi i przygotowanie liturgiczne Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem ks. Sławomira Augustynowicza (inicjatora Spotkań Młodych) z homilią ks. Stanisława Orzechowskiego z Wrocławskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Po południu po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego, odbędą się jeszcze m.in. konferencja nt. Wspólnoty Cenacolo, praca w grupach, różaniec i Droga Krzyżowa.

Sobotnie przedpołudnie, będzie podobne do dnia poprzedniego. Natomiast w tym dniu, Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Jacek Saładucha – długoletni organizator spotkań a homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz akademicki z Warszawy członek redakcji radiowej Mszy św. Z ks. Pawlukiewiczem, będzie jeszcze okazja do spotkania na popołudniowej konferencji o godz. 16.00. Również tego dnia uczestnicy zatrzymają się na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, będą kolejne próby scholi, praca w grupach, różaniec, Apel Jasnogórski a także drugi z koncertów, podczas którego wystąpi wrocławski zespół Bethel czerpiący z muzyki reggae i jej podgatunków.

Ostatni dzień, niedziela, będzie dla uczestników okazją do spotkania m.in. z Anną Golędzinowską, byłą top modelką, autorką książki pt. „Ocalona z piekła”, wspólnej modlitwy podczas Mszy św. z biskupem legnickim Stefanem Cichym (o godz. 12.30), a po południu czekają jeszcze: konferencja rapera Mirka „Kolah” Kolczyka, prezentacja grup dyskusyjnych, a po kolacji, różańcu i procesji z Najświętszego Sakramentem od godz. 21.30 rozpocznie się Nabożeństwo XX Spotkania Młodych „Ja was pokrzepię”. Będzie ono połączone z modlitwą wstawienniczą i całonocną adoracją.

Organizatorzy zapraszają na to spotkanie młodzież z Polski, Czech i Niemiec. To dobra okazja, aby jeszcze na koniec wakacji „naładować duchowe akumulatory”, przed czekającymi obowiązkami i wydarzeniami w nowym roku szkolnym. Więcej informacji zainteresowanie osoby znajdą pod adresem: http:// www.mdl.legnica.pl/sm/

ks.pn / Legnica

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl