„Jezus Na Stadionie” – jutro wielkie spotkanie modlitewne z o. Bashoborą

0
1731

Ponad 60 tys. osób weźmie jutro udział w rekolekcjach organizowanych na Stadionie Narodowym, które poprowadzi o. John Baptist Bashobora, katolicki charyzmatyczny kapłan z Ugandy, który już jest w stolicy. Na Stadionie Narodowym stoi już 15-metrowy krzyż, zbudowana jest także scena w kształcie serca, z którego wychodzą dwa promienie – jeden czerwony, a drugi biały podobnie jak na obrazie Jezusa Miłosiernego.

Wspólne uwielbienie Chrystusa na które zjadą chrześcijanie z całego kraju rozpocznie się w sobotę i godz. 9.00 i potrwają do godz. 22.00. Uroczystej Mszy św. dla uczestników spotkania modlitewnego będzie przewodniczył abp Henryk Hoser, a homilię wygłosi biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

– W Roku Wiary chcemy modlić się w tym samym miejscu, w którym 30 lat temu modlił się bł. Jan Paweł II. Wówczas na Stadionie X-lecia zgromadziło się 1,5 mln Polaków – przypomina abp Hoser. Jak zaznaczył, na propozycję udziału w spotkaniu modlitewnym odpowiedziało ponad 60 tys. osób, bo tyle może pomieścić Stadion Narodowy. – Tak masowa odpowiedź jest dla nas tylko dowodem, że ludzie pragną wspólnie przeżywać swoją wiarę, która jak przypomina nam św. Paweł ‘rodzi się ze słuchania’. – Uczestnictwo w takim zgromadzeniu pozwala także doświadczyć Kościoła w nieco innym wymiarze niż na co dzień – zauważa abp Hoser.

Biskup warszawsko-praski spotkał się wczoraj z o. Bashoborą. Jak wyznał, „to człowiek niezwykle pokorny i wyciszony. Uderzył mnie jego spokój. W końcu jest on tylko narzędziem Boga”. Dodał też, że nie można zapominać, iż ostatecznie tym który będzie jutro przemieniał ludzkie serca jest Chrystus – podkreślił abp Hoser.

W rekolekcjach weźmie udział około 500 księży z Polski i z zagranicy, którzy będą wraz z wiernymi w poszczególnych sektorach stadionu. Nad bezpieczeństwem uczestników spotkania będzie czuwała ok. 1,3 tys. osób, w tym policja i służby medyczne.

Wejście na stadion planowane jest w godzinach 8.00- 9.00. Każdy z uczestników na swoim bilecie wpisany sektor i bramę przez którą będzie mógł się dostać na obiekt. Płyta stadionu zarezerwowana jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Rekolekcje zakończą się ok. godz. 22.00 wspólną modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W programie będą trzy konferencje o. Johna, różaniec, oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

mag / Warszawa

 

____________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl