Pojawiła się kolejna inicjatywa przygotowująca do ŚDM, do udziału w której gorąco zachęcamy. Możesz duchowo przygotować się do ŚDM nie wychodząc z domu. Tym razem są to rekolekcje internetowe pod hasłem „Czy jesteś gotów?” prowadzone przez ks. Andrzeja Gołębiowskiego SDB w formacie „360 Sekund”. Tematem rekolekcji są uczynki miłosierdzia co do ciała i duszy.

„Pomysł zrodził się podczas naszych spotkań dotyczących współpracy przy ŚDM. Jako Profeto chcieliśmy zaoferować to, w czym czujemy się najlepiej – mówi ks. Michał Olszewski SCJ, dyrektor grupy medialnej Profeto. – Oddajemy więc naszą już dobrze znaną internautom markę „360 Sekund” na rzecz promocji i duchowego przygotowania do ŚDM” – dodaje ks. Olszewski.

Zapraszając do udziału w rekolekcjach ks. Gołębiowski mówi: „Nie wiem, czy jesteś wierzący, czy nie wierzący – nie ważne. Nie wiem jak tutaj trafiłeś. To jest czas dla ciebie, tylko 360 sekund. Dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki. Zarezerwuj je, aby przygotować swoje serce, by ŚDM, czas spotkania z papieżem Franciszkiem, nie był stracony, ale był owocnym doświadczeniem bogactwa miłosierdzia”.

Ks. Andrzej Gołębiowski jest salezjaninem, wikariuszem parafii św. Stanisława Kostki na krakowskich Dębnikach. Jest jednym z prekursorów głoszenia Słowa Bożego w polskim Internecie. Ks. Andrzej jest też wziętym konferansjerem – prowadził m.in. Festiwal „Song of Songs” w Toruniu czy „Koncert papieski” w czasie spotkania Benedykta XVI z młodzieżą polską na Błoniach w Krakowie. Ostatnio poprowadził premierę oficjalnego hymnu ŚDM Kraków 2016.

Cykl „Czy jesteś gotów?” to 13 odcinków. Kolejne nagrania będą emitowane do końca maja w każdy poniedziałek i czwartek na stronach profeto.pl oraz krakow2016.com.

Ks. Michał Olszewski SCJ mówi, że „Wiele trzeba przygotować od strony zewnętrznej, ale najważniejsze by przygotować serca! Jeśli to się nie stanie, to na nic nawet najlepsza organizacja”.