„Jedno znaczy razem”. Zakończył się XX jubileuszowy Przystanek Jezus

0
269

1 sierpnia o północy zakończył się XX jubileuszowy Przystanek Jezus, który trwał od 30-go lipca. Ta ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna odbyła się w tym roku, z powodu epidemii, w wersji on-line – poprzez przystankowe radio i spotkania ewangelizatorów na zoomie, a towarzyszyło jej hasło „Jedno znaczy razem”. Udział w wydarzeniu zgłosiło prawie 160 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Niemiec i Irlandii.

Przystanek Jezus w tym roku on-line

Tegoroczny Przystanek Jezus odbył się w innej niż dotychczas formule. Ewangelizatorzy nie przyjechali tym razem Kostrzyna nad Odrą, by towarzyszyć uczestnikom festiwalu Pol’and’Rock. Z powodu epidemii zostali w swoich domach i uczestniczyli w Przystanku za pośrednictwem radia. Brali także udział w spotkaniach w mniejszych grupach, które odbywały się na zoomie.

Przystankowe radio nadawało na żywo od godz. 6.00 rano do północy. W nocnej ramówce uczestnicy PJ mogli wysłuchać powtórkowych audycji. Program na bieżąco można było także śledzić dzięki transmisjom live na facebooku.

Jedno znaczy razem

Był czas na rekolekcje, prowadzone przez o. Antonello Cadedu i o. Pedro Morais ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, na konferencje formacyjne, które wygłosił abp Grzegorz Ryś, przystankowe wspomnienia z 19 poprzednich edycji, świadectwa uczestników, dobrą muzykę i przede wszystkim – w myśl tegorocznego hasła „Jedno znaczy razem” – na codzienną modlitwę o jedność.

Przystanek Jezus, z domu wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie, obsługiwało w tym czasie ok. 30 osób, w tym 5 ekip technicznych. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół ICE Worship Team. W szczytowym momencie w PJ poprzez media uczestniczyło ok. 800 unikalnych użytkowników, a swój udział w Przystanku zgłosiło blisko 160 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Niemiec i Irlandii.

Ewangelizatorzy z Przystanku Jezus zostali zaproszeni do wzięcia udziału w dwóch zbliżających się inicjatywach – w Arenie Młodych, którą zaplanowano na 18-19 lutego 2021 r. w Łodzi (to spotkanie młodzieży archidiecezji łódzkiej, które w poprzednim roku zgromadziło kilkanaście tysięcy młodych) oraz w VI Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się 25-27 czerwca 2021 r., także w Łodzi. Tematem kongresu będzie ewangelizacja miasta.

Organizatorem Przystanku Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza oraz Fundacja Pomocy Młodym – Przystanek Jezus.

_________________

Źródło: pl.aleteia.org