W dniach 10-11 czerwca 2017 r. po raz szósty w Hali Widowiskowo -Sportowej w Jaworznie odbędzie się konferencja Strefa Zero. 

Organizatorzy mówią o początkach tego wydarzenia: “Zapragnęliśmy powołać do życia wydarzenie, w którym chrześcijanie bez względu na denominacje, będą w jednym miejscu, razem uwielbiać, modlić się, rozmawiać ze sobą, dzielić się tym, jak Bóg działa w ich życiu. Marzenie o czasie pełnym inspiracji i ognia Ducha Świętego stało się rzeczywistością!”

W tym roku uczestników Strefy Zero poprowadzi Słowo z Listu do Efezjan 4,4:

„Jedno jest Ciało i jeden Duch, jak jedna jest nadzieja waszego powołania, do której zostaliście wezwani”.

“Jako jedno ciało chcemy stanąć murem za sobą, obok siebie, blisko siebie. Chcemy stanąć jako Kościół, który jest dojrzały i świadomy swojego powołania, jako CHRZEŚCIJANIE czyli wyznawcy Chrystusa połączeni miłością, świadomi powołania, które powierzył nam nasz Bóg. Połączeni, a nie podzieleni, szukający tego, co nas zbliża a nie oddala” – piszą na swojej stronie Organizatorzy.

Gośćmi tegorocznej konferencji będą:

Wes Martin – (St. Louis, USA); Przez ostatnie dwanaście lat służył jako Senior Lider razem z Mik’iem Bicle w Międzynarodowym Domu Modlitwy w Kansas City (IHOPEKC).
Jest zafascynowany patrzeniem na wzrastające w odwadze i śmiałości ciało Chrystusa kochające Go całym sercem. Uwielbia wzbudzać głód Biblii i pragnienie zgłębiania słowa Chrystusa.

Ulf Ekman – (Uppsala, Szwecja); Jest założycielem „Słowa Życia”, ponaddenominacyjnego charyzmatycznego Kościoła w Uppsali, w Szwecji. Był starszym pastorem Kościoła „Livets Ord” przez 30 lat. Kościół Słowo życia obejmuje sieć 1000 kościołów w dawnym Związku Radzieckim i w Europie. Wszystkie te kościoły prowadzą szkoły podstawowe i średnie , uniwersytety, misje, szkoły biblijne i wydawnictwa. W maju 2014 roku, po 15 latach teologicznych poszukiwań Ulf Ekman wraz z żoną Birgittą konwertował na katolicyzm.

ks dr Peter Hocken (Austria); Teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego. Od kilkudziesięciu lat jest światowej renomy nauczycielem i wykładowcą. Jako zaangażowny w odnowę kościoła historyk bacznie śledził poczynania ks. Franciszka Blachnickiego i ruchu, który powołał do życia. W ostatniej dekadzie ks. Peter Hocken jest szczególnie zaangażowany jest w pomoc Kościołowi w naszej części Europy.

Maciej Wolski; Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 12 lat wraz z grupą przyjaciół zaangażowany w tworzenie Domu Modlitwy Warszawa 24/7, w którym codzienne uwielbienie trwa 8 godzin. Są twórcami co miesięcznych wydarzeń tzw. Gór Modlitwy, która są czasem 12 godzinnej ciągłej modlitwy i uwielbienia prowadzonego przez zmieniające się zespoły uwielbienia. Pragnieniem Maćka jest zobaczyć w miastach w Polsce tysiące ognisk modlitwy, które przepełnią nasz kraj atmosferą uwielbienia dla Jezusa.

Karol Sobczyk; Wraz z żoną Gosią jest głównym liderem wspólnoty „Głos na Pustyni”. Z wykształcenia psycholog, z pasji publicysta, na co dzień dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji „Głos na Pustyni”. Jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Jest także współautorem (wraz z o. Adamem Szustakiem) książki „Błogosławieństwo ma moc”. Od 2012 roku prowadzi indywidualne spotkania w poradni psychologicznej Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni.

Krzysztof  Demczuk – lider  Wspólnoty  Metanoia. Prezes Fundacji Aplica, psychoterapeuta, trener. Obecnie doskonali warsztat pracy psychoterapeutycznej w Szkole Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt. Jeden z ulubionych cytatów:„Przywódcy nie powinni oczekiwać od innych niczego więcej ponad to, do czego sami są gotowi. Nie powinni oczekiwać oddania, kreatywności, wytrwałości czy cierpliwości większej, niż sami prezentują na co dzień. Jeśli nie możesz powiedzieć swoim zwolennikom „naśladuj mnie” – w literalnym znaczeniu jesteś w kropce. I to w poważnej” (Bill Hybels)

Organizatorem konferencji jest Wspólnota Metanoia.

Więcej informacji i zapisy na stronie

STREFA ZERO