I Diecezjalny Kongres Nowej Ewangelizacji w Siedlcach

0
1165

W dniach 11 – 13 października 2012 r. w Siedlcach odbędzie się I Diecezjalny Kongres Nowej Ewangelizacji. Bardzo cieszymy się, że kościoły lokalne, odpowiadając na potrzebę chwili i tchnienie Ducha Świętego, angażują swoje siły w Nową Ewangelizację i chcą podejmować konkretne działania, by zanieść Dobrą Nowinę do swoich środowisk. O idei i przebiegu Kongresu mówi ks. Mateusz Czubak, diecezjalny koordynator ds. nowej ewangelizacji.

__________________________

BZdsNE

 

I Diecezjalny Kongres Nowej Ewangelizacji to wielki dar i wezwanie do tego, byśmy na nowo doświadczyli mocy Ewangelii. Pierwszy dzień Kongresu rozpocznie Eucharystia w katedrze siedleckiej pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego (czwartek, 11 października godz. 19.00). Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Biskup pośle ewangelizatorów na ewangelizację Siedlec. Drugi dzień Kongresu będzie miał wymiar praktyczny, tzn. będziemy dzielić się doświadczeniem spotkania z Chrystusem z tymi, których spotkamy na naszej drodze. Wspólnoty ewangelizacyjne z naszej diecezji będą w trzech miejscach Siedlec głosić Dobra Nowinę świadectwem życia, śpiewem i modlitwą. Wybraliśmy trzy punkty, w których będziemy ewangelizować – przy dworcu PKP, przy dworcu PKS i na Placu Gen. Sikorskiego. Ewangelizacja Siedlec odbędzie się w piątek 12 października w godzinach 14.00-18.00.

Trzeci dzień Kongresu będzie miał wymiar formacyjny. Najpierw będziemy chcieli się wzajemnie ubogacić świadectwami tych, którzy podjęli się ewangelizacji Siedlec. Następnie wysłuchamy wykładu ks. dra Roberta Skrzypczaka na temat „Idea i sens nowej ewangelizacji” oraz katechezy Biskupa Siedleckiego. Na koniec zostaną zaprezentowane wspólnoty ewangelizacyjne w naszej diecezji oraz ich inicjatywy związane z ewangelizacją.

Przyświecają nam słowa z Dziejów Apostolskich, które wybraliśmy na hasło I Diecezjalnego Kongresu Nowej Ewangelizacji: „My nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4,20).