Hiszpania: portale społecznościowe nowymi środkami dla ewangelizacji

0
941
Mass Media

„Portale społecznościowe nowymi środkami dla ewangelizacji” – pod takim hasłem przebiegło spotkanie komisji ds. mediów episkopatów Hiszpanii i Portugalii, które odbyło się w diecezji Urgell w Katalonii. „Kościół musi dokonać wysiłku, aby przekazywać orędzie Jezusa Chrystusa językiem nowej kultury komunikacji” – czytamy w komunikacie.
„Portale społecznościowe stanowią nową okazję, aby głosić Ewangelię. Niezbędna obecność Kościoła w świecie cyfrowym jest dla wspólnot chrześcijańskich okazją do refleksji nad własną tożsamością oraz ich posługą wobec społeczeństwa” – stwierdzają biskupi w komunikacie na zakończenie obrad.

„Wspólnota wirtualna” jest miejscem dialogu i głoszenia zbawienia Jezusa Chrystusa, ale będzie miała swoją wartość wówczas, gdy „przyczyni się do rozwoju i dynamizmu wspólnoty realnej”. Także w Internecie powinny być przestrzegane zasady dobrego wychowania i szacunku dla osoby. „Anonimowość, oszczerstwo, pomawianie nie powinny mieć miejsca w tym środowisku pod pozorem źle rozumianej wolności słowa” – piszą biskupi.

Widząc bogatą i różnorodną ofertę projektów chrześcijańskich w Internecie zachęcają do współpracy, aby „uczynić bardziej atrakcyjną obecność Chrystusa i Ewangelii na portalach oraz korzystać wzajemnie z osiągnięć”. Na zakończenie wyrażają solidarność z tymi, którzy cierpią skutki panującego kryzysu.
RV / Urgell

 

___________________________________

Tekst umieszczony dzięki współpracy z serwisem www.kai.pl